» Poradna » Windows (a jiné OS)

Odstranění aktualizace ovladače

Dobrý den, poradí mi prosím někdo, jak nainstalovat ovladač touchpadu na notebook HP spectre? Do příchodu Widlí 11 jsem se považoval za celkem schopného, ale tento systém mě totálně ničí. Jednak mi smazal diagnostick program a nefunguje ani jeho zadání do vyjímek v defenderu a antiviru ale naposled si sám aktualizoval ovladač touchpadu synaptics a ten je od té doby nepoužitelný, na poklepání reaguje jen v prostoru asi 2 CM čtvereční přesně vprostřed a musím faskt silně klepat, dvouhmat a rolování stránek je prakticky neproveditelné a vrátit zpět ovladač mi nejde, odinstalovat aktualizaci mi nejde, když chci nainstalovat spět starý ovladač, widle mi zahlásí, že je nainstalovaná nejlepší možná verze ovladače. Když ovladač odinstaluju, tak se po restartu nainstaluje zpět. Je jediná možnost smazání 11 a opětovná instalace 10? Nebo neznáte nějakého odborníka, který pracuje na těchto skvělých vylepšeních?....že bych se mu prošel po páteři....debilovi.

Odpovědi na otázku

Já bych radil se k w10 vrátit, bez váhání. W11 se stále na práci moc nehodí, zatímco w10 mají slíbeno, že už budou bez "novinek" a tedy stabilnější.Nicméně, když zadám do googlu frázi "jak zakázat aktualizace ovladačů ve windows" objeví se docela dost výsledků i v češtině, můžete zkusit, jestli některý bude fungovat i ve w11.Případně můžete zkusit nějaký ten tweaker, například Ultimate windows tweaker, nebo jiný podobný. Ve w10 mi funguje výborně, jak ve w11 a zda i položka zákazu aktualizace ovladačů, musíte zkusit, případně zvolit jiný podobný. Samozřejmě je určité riziko, že nešikovným použitím tweakeru si něco dojebete, ale vzhledem k tomu, že už dojebaný systém máte, nevidím důvod do toho nejít.

Kde se rodí tyhle báchorky, jako že w11 není vhodný na práci?

Pokusem w11 používat?Ani tenhle dotaz by tazatel neřešil, kdyby použil odladěnější a stabilnější starší verze woken, místo aktuálního, za chodu na uživatelích testovaného bazmeku.

Ty jak píšeš nejsi schopný uživatel Windows a ani jsi jím nikdy nebyl.Když mi dáš odkaz na ten diagnostický program tak ti ukážu, že mi ho Defender mazat nebude.To, že Windows aktualizuje ovladače, je úplně normální věc. Každý ovladač se instaluje podle id hardwaru. Pokud to nefunguje tak jak má, není problém Windows, ale tvůrce toho ovladače, tedy výrobce hardwaru.Jsou různé možnosti jak řešit tvůj problém, například odinstalovat konkrétní verzi toho ovladače a zakázat aktualizaci konkrétního id hardware. Stačí googlit něco je asi třeba tu:https://woshub.com/how-to-turn-off-automatic... https://learn.microsoft.com/en-us/windows/client-mana... naučit se ovládat utility jako PnPUtilhttps://learn.microsoft.com/en-us/windows-hardware/dr... tak tu nebeč, že to nejde a problém si vyřeš. Vyřešit se dá.Jo a když píšeš o ovladačích tak je vhodné uvést co máš konkrétně za notebook a taky aktuální stav ovladačů na tvém zařízení, výpis získáš např. když spustíš cmd a zadáš tam:pnputil /enum-devices /ids /drivers > %USERPROFILE%\Desktop\Hardware.txtTen soubor Hardware.txt vytvořený na ploše někam upni (třeba na uloz.to) a sem dej odkaz.

"tak tu nebeč, že to nejde a problém si vyřeš. Vyřešit se dá."Tahle věta mi bohatě stačí k tomu, abych věděl, že jsi přesně ten typ člověka, kterého "rady" nikdo nechce. Víš co je rada?...to je odpověď , kterou jsem dostal třeba od Karla. Ten arogantní výplod, co jsi tady ze sebe vytlačil ti může tak akorát pohladit tvoje malinké ego, ale jeho hodnota je hluboko pod bodem mrazu, stejně tak výplod toho klauna pod tebou. Nevím kolik ti je let, ale tipuju tě na něco kolem 20. To je chování dnešních sopláků, kteří umí v určitém odvětví něco víc a myslí si, jak jsou všichni ostatní tupí. Já jsem opravoval počítače už v devasdesátkách...Od konce éry Win 7 jsem přestal sledovat vývoj tohoto zmetku a patřím do skupiny uživatelů, kteří widle v současné podobě berou jako nutné zlo, které je denodenně kuXveno aktualizacemi, které jsou dobré akorát k tomu, aby rozdrbaly ovladače. A opravdu se směju expertům, kteří je vyzdvihují do nebes a jejich pitomým pseudoradám. Několikrát jsem musel přeinstalovat desítky na původní verzi, v které ještě šly aktualizace zakázat a nedocházelo pořád dokola k přeinstalacím hlavně ovladačů grafiky, která vyhazovala chyby. A nebyly to žádné chyby uživatelů. To, že mi teď widle přikazují, co můžu instalovat, co mi nespustí, a na relativně normální uživatelské úrovni mi neumožní si nainstalovat původní funkční ovladač touchpadu synaptics považuju za zhovadilost. Microšit ví přece nejlíp jak má HW od jiného výrobce fungovat, proto nahradil synaptics ovladač nějakým idiotským ovladačem, který pohřbil jeho normální fungování. V seznamu aktualizací je aktualizace zaznamenána, ale bohužel se nedá odinstalovat. když ovladač odinstaluju, tak chce PC restart a světe div se, po restartu se opět nainstaluje zpět ten stejný shit. a to i po odinstalaci v "nouzovém režimu" A i kdyby ses postavil na hlavu, tak nevěřím tomu, že ti aktuální verze 11 kterou mám, dovolí jen nainstalovat verzi autodiagnostiky, kterou jsem používal. Ukázat celý příspěvek

To si piš, že budu arogantní na někoho, kdo je arogantní a myslí si, že snědl všechen rozum světa a přitom je blbý jak poleno.Dal jsem ti relevantní a nejlepší možnou radu? Dal. Dal bych ti ještě lepší, ale nevidím tu od tebe ten požadovaný výpis.Od Karla? Co ti poradil? Přechod na W10, v době psaní příspěvku nesmyslná rada s nesmyslnými argumenty, po té, co jsi konečně uvedl přesnou verzi notebooku správná, ale z jiného důvodu než uváděl Karel a to např. z toho důvodu, že na ofiko stránkách notebooku je uvedena podpora jen W10 a na W11 např. ne všechny ovladače můžou fungovat správně, což je ale problém ovladače od výrobce hardwaru, že neomezil ovladač na určitou verzi Win, ale vzal to obecně, takže je chybně určen i pro nepodporovaný Win, i když je naopak chtěná vlastnost, protože ten ovladač na tom Win může fungovat správně. Kde se stala chyba? Třeba v tom, že pokud jsi takto neznalý uživatel a neumíš řešit triviální problémy (ani pokud ti napíšu jak problém máš řešit) a hlavně v klidu, tak jsi na Win 11 neměl vůbec přecházet, i když na tvém notebooku nejspíš i Win 11 bude fungovat bezchybně. A to, že vzniknul ten problém, co máš, je jen otázka toho, co jsem tu popsal, tedy na straně výrobce hardwaru a toho ovladače. Dál ti poradil google, ten tu radím pomalu každému a každému je snad jasné, že většinou najde odpověď i tam... A nakonec radil tweaker, to snad ani nemá cenu komentovat...Ego si honit nepotřebuju a je mi nad 45, např. jsem projektoval kdysi dávno v Autocadu pod Dosem, počítače používám už hodně dlouho a nedělal mi problém Dosu a nedělá mi problém ani Win 11...Pokud jsi předchozí funkční ovladač neodinstaloval, což předpokládám neodinstaloval, tak jej tam pořád máš a nepotřebuješ ho ani instalovat, jak jsem psal, nejspíš stačí odinstalovat nefunkční a zakázat aktualizaci toho id hardwaru. Triviální záležitost...."proto nahradil synaptics ovladač nějakým idiotským ovladačem" MS nic nenahrazoval, Ukázat celý příspěvek

Podívej se na 45cátníku. Já jsem položil normální dotaz. Ty jsi odpověděl arogantně, a na to jsem já reagoval úplně stejně, na tvou další odpověď nejsem zvědavý. Chováš se prostě jak totální pubertální egoistický buran. Ne, původní ovladač jsem neodinstaloval, jen si přes něj winw sám nainstaloval pro něho asi lepší ovladač který touchpad ZNIČIL. Přiznám se, že nevím jak odstranit posr.... Ovladač, který si tam nacpaly widle a použít původní, podle tebe pořád nainstalovaný. Co to proboha pořád píšeš za nesmysly? Tady jde o to, že widle nahradí ovladač třetí strany zmetkem, který nedovolí odinstalovat, a t, napíšeš, že je problém na straně synaptics....to snad nemyslíš vážně...ja si koupím auto, které má nezávislé topení a výrobce auta do řídící jednotky ovládání klimatizace a topení upgradeuje nový FW...to znemožní funkci nezávislého topení....ale idioti jsou výrobci nezávislého topení....to je logika opravdového odborníka. Jasně, jsi hrozně chytrý a přesně víš jak bys to vyřešil, ale jediné co umíš je odkázat na google a napsat arogantní žvást. Mimochodem teď mám otevřený druhý počítač, taky HP Spectre, jinou verzi, originální win 11 oficiálně upgradeovaný, podporovaný. Přes noc se aktualizoval a přestala fungovat kamera a snímač otisků prstů. Nikdo s tím nic nedělal, nikdo do toho neinstaloval nic, co by nebylo originál a oficiál. Já pořád nechápu jak může někdo zkoušet z někoho dělat blbce a hájit totálně zprasené věci. Že aktualizace vaří někde v Indii ve velkém hrnci hromada lůzrů, kteří většinou něco spíš poserou, než opraví je nezpochybnitelný fakt. Že jsou widle od sedmiček totální šit je taky fakt. Ale pořád nechápu, jak může někdo být takový trotl jak ty a místo normálně podané rady, když už ji teda zná a je tak jednoduchá, si tady honí ego. Takový odborníci jsou světu k ničemu. Představ si, že počítače užívají i lidi, kteří ho umí jen zapnout, vypnout a použít ho na web. Pro takové je úplně super, že si jednoho dne na obrazovce čtou hlášky o nefunkčním ovladači Ukázat celý příspěvek

Ne, ty jsi nepoložil normální dotaz, ty jsi položil arogantní dotaz!Co se týče ovladače, problém jsem ti popsal, napsal i řešení. Windows přes WU tahají obvykle ovladače třetích stran, obecné ovladače jsou v instalačce (grafika bez akcelerace, zvukovka, řadiče...) - to asi nevíš, proto ti to znova píšu aby ses příště v příspěvku zase nedivil, proto píšu, že je problém na straně synaptics a to ohledně id hardware ti znova psát nebudu. Nepíšu nesmysly. A napsal jsem obecně co máš udělat, neděláš to, napsal bych i konkrétně co máš udělat, ale potřebuju ten výpis, o kterém jsem tě žádal.Ano, pc používají i lidi, kteří ho umí jen zapnout a vypnout, jenže ty jsi tu mimochodem psal "Já jsem opravoval počítače už v devasdesátkách" ... a myslím, že takový člověk je schopen pochopit, co ten druhý píše, a když mu dá odkaz tak se na něj kouknout a když ho o něco žádá tak to provést... Znova píšu, já radu už napsal. Neprovedl jsi ji. A ani jsi nedodal ten výpis o který jsem tě žádal, tak jako co chceš abych ti radil?

Evidentně moc schopný nejsi, jinak by jsi hledal na stránkách HP a ne tady. Je tam všechno, bádej.

Najdi mi na stránkách HP řešení mého problému a hoď sem odkaz...počkám si...díky. mimochodem jde o HP Spectre X360 13-ae012nc

Tady máš ovladač ve verzi na w 10 měl by fungovat i na 11pokud je to ten tvůj HPhttps://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice...

Napísal si len všeobecný typ NB - HP Spectre - predpoklad je, že je to HP Spectre x360. Na ofiko stránke HP ovládače sú len pre W10 (neviem na čo spoločnosť čaká). Vo W11 si mal zakázať aktualizácie ovládačov - teda ovládačov tretích strán - a WU by sa v ovládačoch "nehrabal".Pokiaľ nemôžeš nájsť - tak tu je niečo (UPOZORŇUJEM - BEZ ZÁRUKY, NA VLASTNÉ RIZIKO) - stiahneš a uložíš, potom skús aktualizovať ovládač cez Správcu zariadení a podstrč ten stiahnutý. Pokiaľ bude ovládač kompatibilný a OK, po reštarte by ti touchpad mal normálne reagovať. Znova upozorňujem! Je to bez ZÁRUKY. Ale je to rada, ako to skúsiť obísť.

Kúrňa - zabudol som na odkaz (mea culpa): http://www.laptopdriverslib.com/2022/02/hp-spectre-x360-1...

Přesné označení notebooku uvedl v příspěvku, který je momentálně nad tvým příspěvkem .-)

Všimol som si to až úpo odoslaní, pretože som odpovedal priamo (teda pod otázkou je "Odpovědet na otázku" - on síce má 13-ku, ale postup by platil rovnako, ako na 16-ku.

Není jen jedna 13-ka jedna 16-ka, těch HP Spectre X360 je hodně.Další věc je ta, že nějaký ovladač mu funguje, nějaký nefunguje, je vhodné nejdřív zjistit co mu funguje a co mu nefunguje, žádal jsem výpis, ten nedodal.Takto střílet od boku jako, jo třeba mu to fungovat může, ale že by to byl nějaký vhodný přístup a když už střílet od boku tak od nejnovější verze ovladače, ta od oka je z února 19.5.35.94.