» Poradna » Programy

ODS (calc) prázdné buňky zaplnit obsahem

Ahoj, Mám poslední OpenOffice, ale můžu nainstalovat i libreoffice, když bude třeba.Potřebuju převést nějaký dokument ODS do CVS a potřebuji aby byly všechny sloupečky plné.. Některé ale nemají obsah.Takže bych potřeboval prázdné buňky naplnit obsahem v podobě velkého X nebo slovem "nic". Ale jen v prvních 5ti sloupcích.Nevíte jak na to?Funkcní najít a nahradit nevím jak obsáhnout prázdnou buňku.

Odpovědi na otázku

OO neznám, co makrem?

Vyfiltruj si tabulku Data-filtr-standartní filtr nazev pole(vybereš sloupec) podmínka = hodnota vybereš prázdné pole. Po vyfiltrování nakopíruješ do prázdných polí co chceš.

Prázdnou buňku najdeš tak, že Hledat necháš prázdné. Mělo by stačit označit oblast, v možnostech hledání zvolit hledat ve výběru celé-prázdné buňky, Nahradit za X.

Máš pravdu , je to rychlejší.

Když to pole hledat nechám prázdné tak tlačítko najít, případně nahradit je zašedlé (neaktivované). Oblast ale vybrat jde ( formulováno jako: pouze současný výběr).

Jak píšu - OO neznám. Když se ti do makra nechce, použij dřevorubecký postup:Do nějaké buňky vlož libovolné číslo, které v tabulce nemáš (např. 999999) a vyjmi ho (Ctrl+X). Označ upravovanou oblast, dej Vložit jinak - Přidat. Potom dej Najít a nahradit 999999 za X.

Díky zkusím

Jasně, za málo.

Takto https://app.box.com/s/yuteomhet6odm1sz2tk3d3k... Je to sice v Libreoffice , ale myslím si , že v OO to bude to samé.