» Poradna » Ostatní

ODROVNAL JSEM SI TISKÁRNU?

Zkusil jsem vyčistit tiskárnu Canon BJC4000 (tiskové hlavy BC20, BC21). Celou jsem ji rozmontoval na jednotlivé plastové díly, porozpojoval uvnitř datové a napájecí kablíky, rozebraj jsem i ten mechanismus pro pojezd vozíku. Plastové díly jsem pořádně umyl, elektronické jen přetřel hadříkem. Tiskárnu jsem pak složil, ale ejhle, ono to po nějaké době přestalo tisknout. Když dám tisk, tak vozík s hlavou jezdí po kolejnici a hlava se zastavuje v místech kde by měla skutečně tisknout, ale nestříká inkoust. Cartridge jsou určitě v pořádku, na jiné tiskárně z nich jde normálně tisknout.Zvláštní je, že to přestalo tisknout postupně - nejdřív mi to ještě jakžtakž tisklo z černé hlavy BC20, i když vytištěný text se trochu překrýval, pak to ještě chvíli tisklo z barevné (ale jen modře), teď už netiskne vůbec. Znovu podotýkám, že cartdridge určitě nejsou zaschlé, pro jistotu jsem je ještě čistil isopropylalkoholem.Do servisu (Konsigna) se mi s tím moc nechce, je to přece jen 6 roků starý stroj, oprava bude beztak stát více než nejlevnější nová tiskárna.Nevíte co s tím?

Odpovědi na otázku

Nemohl si porusit kabel co vede k ty hlave. On by se pak mohl pri tisku dodelat. Pripadne by se moh jenom uvolnit jestly byl spatne zapojenej.

Myslim ze ten kabel je ok. Zasunutý je určite "fest", porušený asi nebude, protože jsem ho zkoušel proměřit - prostě jsem 1 drát zkoušečky dal na konec kabelu a druhý tam kde končí kabel ve vozíku a měřil jsem kontakt za kontaktem... Ale i tak dík za odpověď.

Asi to bude opravdu tak. Pri kompletni sestave tiskarny mohlo dojit k neuveritelnym zahadam a opravdu bude cena opravy neumerna. Bude to znit docela tvrde,ale bez umyslu Vam ublizit .... pokud nestaci vysavac,neni radno do tiskaren vubec lezt.I kompletni vycisteni technici neradi delaji,prave z podobnych duvodu. Holka si odslouzila svoje,dejte ji odpocivat.

Já bych v podobné situaci udělal následující:1) znovu rozebral a pečlivě složil tak, jako minule - pozorně a pečlivě a sledoval hlavně všechny kontakty či kablíky, zda jsou v pořádku2) Když to nepomůže tak bych to dal do servisu s limitem na opravu (třeba 500,- Kč) s tím, že bude-li to více, tak je nutná konzultace.O nic nejde a nanejvýš se zaplatí 100,- -200,- za posouzení opravy (to bych si taky dohodnul předem - nějakou limitní částku). Každopádně pak bude jasné jak to vlastně je.

Já mám podobný problém s Canon BJ-30. Do vyndavacího vozíčku s hlavou se vloží inkoustová náplň. Tiskárna mého kolegy netiskne. Hlava jezdí jak má, ale prostě ne a ne ukápnout. Někde jsem našel starý vozíček a ten netiskne stejně. Vybrakoval jsem ze stejné tiskárny jiný vozíček a ten tiskne. Takže je to ve vozíčku. Podle mně jsem ho řádně vyčistil, ale stále nic. Není tam nějaká elektronika, která po určité době zamezí tisku ?

To si nemyslím...Buď jsou špatné kontakty ve vozíčku - je špatně složený. Nebo to také může být odsávacím mechanismem, kde parkuje tisková hlava.