ODROID-H2 x86

Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Dostala se mi do ruky deska ODROID-H2x86.Něco takovéko. https://wiki.odroid.com/odroid-h2/start .Sice nevím k čemu mi to ještě bude, ale chtěl bych tam napojit LED diodu, která by začala svítit už když připojím zdroj (nezapínat desku).Je tam konektor 20 pinu. Pin s 5V a 3.3V napojena led svítí až po zapnutí desky.Na desce sice svítí ledky ,ale jak to dám do krabičky ,tak je nevidím.Děkují za každou informaci.jožka

Odpovědi na otázku

A to je takový problém najít na té desce vstup napájení a připojit k tomu LED s příslušným rezistorem? Co v bastlení může být jednoduššího?

Ja myslel jestli tu LED nejde napojit na jeden s těch 20 pinu co jsou na desce.To bastleni je poslední způsob jak ji napojit.

Schéma nepochybně napoví, kam to připojit.

Ma to nekdo stesti. Odroid c2 chcu taky kupit a nahradit, me stare raspberry pi2. Nejak jsem se jeste nerozkoulel.

A co si k tomu najít schéma a podívat se na stranu 30, kde je konektor detailně popsaný? https://dn.odroid.com/ODROID-H2/schematics/odro... Máš tam jak nulu (dokonce asi 5x), tak +5V a +3,3V.

A pokud je na těch ponech napětí až po naběhnutí desky, tak to logicky z toho 20 pinu nijak nedostaneš a budeš to muset vzít jinde. Vzhledem k tvému účelu to potřebuješ rovnou ze zdroje nebo napájecí části desky. Ve schématu k tomu jistě najdeš vhodné místo.

"dostala se mi do ruky""Sice nevím k čemu mi to ještě bude"...Jestli tím chceš řídit LED diodu a nevíš na co ti to bude tak ti to ulehčím.. nabízím ti za ten ODROID-H2 1000 korun + Raspberry Pi 3 a nebo Banana pi m2 ultra... vyměníš ? Tím můžeš diodu řídit taky..

Na to, aby rozsvítil diodu po zapojení zdroje mu stačí jeden odpor. Na to nepotřebuje vůbec nic. I pitomé attiny13 je pro to kanón na vrabce.

Wiki Odroidu přímo obsluhuje návod jak a kam zapojit externí zapínací tlačítko s LEDkou. Stačí hledat...

To co tu je popsané, vramci mých malých zkušenosti už jsem všechno zkoušel.Zbývá mi už jen bastlení. Přesto dík za rady.