» Poradna » Mobily

Odposlech bez internetu

Dobrý den, mám otázku. Zda mě muže telefon na dálku odposlouchavat ikdyz nejsem pripojeny k internetu, nebo nikomu netelefonuju. Děkuji za info.

Odpovědi na otázku

Nemůže. A dokonce nemůže ani s internetem, to by musel být trošku vyšší level znalostí.

Je to určitě taky o kapacitě baterie, rozhodně by to šlo poznat. Samovolně by se vybíjela..

Dobrý den,nevím, co si představujete pod pojmem "na dálku", ale obecně, pokud jste hodně paranoidní, tak ano.Každá aplikace, která má přístup k mikrofonu, může nahrávat všechny zvuky z okolí kdykoli - k tomu nepotřebuje internet ani nic dalšího... .Odeslat nahrané data je pak až další krok - může poslat později ve chvíli, kdy se k internetu připojíte, nebo lze využít i jiných způsobů...S pozdravem

Mikrofon mám u všech aplikaci zakázány. Pokud jej potřebuji, tak dočasně povolim.

Nikdo tě takto odposlouchávat nemůže, pokud nedáváš nikomu telefon bez dozoru na delší dobu do ruky, aby tam mohl něco instalovat. Nebuď paranoidní...

No, řekněme to tak, že pokud o to někdo opravdu stojí, tak vás může odposlouchávat zcela nezávisle na telefonu či jiném zařízení. Nicméně, je k té paranoi nějaký reálný důvod?

No spis informativně, se ptám. Mám strach o své soukromí..

Dáváš telefon někomu na delší dobu do ruky, aby ti tam mohl něco instalovat, ANO/NE? Máš google účet dobře zabezpečený, včetně dvoufaktorového ověřování, ANO/NE?

K telefonu, mám přístup pouze já. Google účet nepoužívám, mám IPhone. Apple ID přihlášeno přes e-mail na seznamu.

Tak potom nechápu, co řešíš? Jak by tě mohl někdo odposlouchávat, když ti tam nemůže nainstalovat žádnou aplikaci?

Překvapilo mě že po mně některé stránky v Safari chcou povolení k mikrofonu. Většinou se jedna o e-shopy. To mě taky znejistilo

Třeba tak, že přístup k telefonu vůbec nepotřebuješ, pokud se jedná o odposlouchávání hovorů skrze GSM síť?Je vtipné, opět tě nachytat na švestkách. Vždyť ty vůbec netušíš, že s krabičkou za litra, zvládneš odposlouchávat jakýkoli hovor v GSM síti.

Tv, ty jsi zase vletěl do diskuze, vůbec nevíš do jaké, nic sis nepřečetl a jen startuješ jak býk na rudý hard, protože tady vidíš mě. A přitom jsi ze sebe udělal úplného debila, protože to všechno co jsi tady teď vymyslel, už jsme tady dávno probrali a kromě toho tazatel má na mysli úplně jiný typ odposlechu... Tak si běž omývat přirození vlažnou vodou a příště až někam vletíš jak velká voda, napřed si přečti celé vlákno a použij to bláto, co máš místo mozku, ať tvůj vstup do diskuze má nějaký smysl.

Tak informativně. Pokud s tím telefonem neděláš žádné kraviny, nepůjčuješ ho cizím lidem a neinstaluješ tam nelegální SW, tak NE. Kromě toho, proč si myslíš, že bys měl být zrovna ty nějak extra zajímavý, aby se s tebou vůbec někdo obtěžoval?

Kdyby slo do tuheho, tak si ten telefon ti "cizi lide" pujci beze ptani a bez toho, aby to majitel vubec zaznamenal. O tom nepochybujte ani na vterinu.Ale do tuheho temer jiste nejde, tak bych paranoidni teoreticke uvahy neresil. :o)

a kdyby šlo vyloženě do tuhého tak si ti cizí lidé půjčí majitele a po menší lekce "vodního prkna" jim rád sám vše potřebné vysype.

Může. Policie ČR si zapne mikrofon bez informace na dipleji.Jak myslíš ,že se provádějí odposlechy povolené soudem.Polohu lze zjistit i bez GPS pomocí BTS a triangulace.Měří se odezva z BTS.Samotnou komunikaci mezi dvěma telefony si policie přesměruje kamkoliv aniž bys to poznal.Provádějí i automatický záznam sledovaného čísla.Fyzická osoba by musela mít někoho u operátora a mít technické vybavení.Inu zázrak digitální techniky.

To je opravdu pěkná pitomost... Policie odposlechy tímto způsobem neprovádí, není jak. Maximálně provádí odposlech telefonních hovorů, ale to nemá nic společného s telefonem, to se řeší v ústředně operátora.

I PCR ma uz leta k dispozici svou vlastni mobilni BTS, kterou muze nasadit k ruznym technicky velmi zajimavym aktivitam. Takze vyse popisovane veci jsou nejen mozne, ale v praxi k nim v adekvatnich situacich dochazi. To neni nijak v rozporu s faktem, ze bezne pouzivane (v realne praxi PCR casto spise zneuzivane) masove odposlechy probihaji, presne jak pisete, na ustrednach. Podobne jako vytezovani logu operatoru (telefonnich, internetovych).

Nedělám nic nelegálního, takže nemyslím Policii ale celkově lidi kolem. Prostě mám rad své soukromí.

Jo, jo, jak rikal jeden darebak, co byl ministrem vnitra za socany: "Kdo nedela nic nelegalniho, tomu prece nemuze nijak vadit, kdyz ho Policie odposlouchava." Az takova svine muze byt v CR ministrem, az takove svine mezi svymi cleny CSSD toleruje.

A jak by to asi udělali, když ti tam nemůže nikdo nic nainstalovat?

Buď spokojný, každému na tejto planéte si úplne ukradntý a tvoje súkromie tiež!!! A ak by niekto podobne postihnutý ako ty chcel o tebe niečo vedieť, tak si to zistí úplne jednoducho a nie cez priblblý mobil

To ano, ale vždy je to odposlech probíhajícího hovoru. Policie si nemůže jen tak aktivovat samotný mikrofon telefonu a poslouchat, co se děje v okolí.

O to v prispevku od "99" prece neslo. A ten prispevek je vecne naprosto spravny, cemuz jste nechtel uverit. Tak tomu proste verte. (Jsem si jist, ze urcite vite, co je a neni mozne v situaci, kdy ma nekdo v rukou svoji vlastni plne konfigurovatelnou mobilni BTS a ma k dispozici plnou podporu operatoru. ;o) )Jo a berete furt jako danou vec fakt, ze do toho telefonu nikdo nic nenainstaloval. To v praxi jako fakt NIKDY brat nemuzete. Ani pokud jde o "trapnejsi" slozky typu PCR, natoz kdyby slo o neco zavaznejsiho.

Právěže šlo, psal tam jasně, že si policie může zapnout mikrofon, což je prostě blbost. Odposlechy mobilů probíhají vždy pouze formou odposlechu navázaného tel. spojení, není možné aby si jen tak zapnuli mikrofon vybraného telefonu jako prostorový odposlech, to nejde ani s Agátou.

Aaa, jasne, mate pravdu, tenhle bod je skutecne obecne nesmysl (ledaze.. vime, ke kterym pripadne splnenym podminkam mirime ;o) ).

Ano

A nebo GSM systém Agáta (viz Google). Hodně vymakaná záležitost.

Technicky je to normalni BTS v montazi na dodavku. Neni na tom nic "vymakaneho".Kazdou BTS muzete "rozstelovat" uplne stejnym zpusobem, budete-li to k necemu potrebovat.

Vážně jsi tak zajímavý, aby si s tím někdo dal tu práci?Technicky by to šlo, dokud má telefon energii a komunkije s GSM sítí, odesílá a přijímá data. Jak moc jde odhadnout jen podle rychlosti vybíjení baterie. To že nejsi na internetu, právě netelefonuješ a zakážeš aplikacím mikrofon nic neznamená, tvdí ti to OS telefonu. Jenže každý OS jde napadnout virem, malwarem, přez nějakou chybu nebo backdoor. Ale kolik znáš lidí co něco takového dokážou. Na appstoru to nenajdeš

Nejsem určitě zajímavý, jen sem se chtěl informovat. Ale spustil sem tady nejspíš divokou konverzaci.

Ano, divoké představy podle amerických filmů tady logicky způsobí i divoké konverzace

Tak za to se omlouvám, jen sem se proste informoval asi jsem paranoidní člověk. Bohužel

S tím se nepochybně dá pracovat. V první řadě je potřeba si uvědomit, že i kdyby tě nějaká aplikace poslouchala, tak to nebude cílené odposlouchávání konkrétní osoby konkrétní osobou, ale jen odposlouchávání milionů různých osob nějakým automatickým systémem a ty informace jen stěží někdo bude třídit ručně, ale opět automatizovaně. Že by někdo přímo slyšel, o čem si vykládáš, je krajně nepravděpodobné. Navíc takové informace jen stěží využije nějaký člověk někde v Číně nebo Rusku a podobně, protože z těchto zemí obvykle různé podrazácké aplikace pocházejí. Většinou je to cíleno na nějakou konkrétní skupinu lidí a jen těžko budeš patřit do jejich okruhu. A ono to dnes platí obecně, těch informací, které se sbírají, jsou tak nepředstavitelná množství, že je prakticky nulová pravděpodobnost, že by se něco z toho dostalo někomu přímo na monitor. V podstatě každého běžného člověka v tomto chrání jeho bezvýznamnost, se kterou se ztratí v davu Takže není potřeba bláznit z možného sledování, to by člověk nesměl vůbec žádnou techniku používat, protože pokud bude někdo konkrétní chtít sledovat konkrétně tebe, tak si nějakou cestu najde. Já to moc neřeším, dávám jen pozor na skutečně kritické informace, které by mohl zneužít více méně kdokoliv, jako hesla k různým službám, čísla karet atd.

Nedokážu si to představit, jak by toto a jak někdo praktikoval, každopádně znám jedince (v hledáčku státní a úřední moci), kteří při důvěrných rozhovorech face-to-face pro jistotu vyndávaj baterku z mobilu.

Bezne se telefony nechavaji hromadne pod dohledem na jinem miste, vyndavani baterek je ale take popularni. Profi reseni je take odstineny prostor, v nemz je instalovana rusicka.

Rušička má ale jednu podstatnou nevýhodu. Ten, co tě odposlouchává se tímto dozví, že ty víš nebo tušíš, že jsi odposloucháván.

Protoze se bezne* pouzivaji preventivne, realne se nedozvi vubec nic.(* V pripadech, ktere jsou zde relevantni. Napr. kazda solidni advokatni kancelar. :o) )

Jestli tě to zajímá, nastuduj si třeba system spojení a zpětné kontroly mobilu z buněk u obyčejné GSM, a při tvých obavách vytrhneš SIM kartu a zahodíš! Pro tebe doporučuji studium řídících kanálů. Dobrá byla ne tohle stařičká Motorola 8700 s otevřeným servisním menu. Ta ukázala počet dosažitelných buněk, jejich vzdálenost, momentální vyzářený výkon mobilu, počet použitých kanálů při spojení, a spoustu dalších zajímavých věcí.

Ano, může. Dokonce aniž bys měl doma jakoukoliv techniku. Viz např. štěnice, dálkový odposlech sofistikovanou technikou na bázi mikrofonu a zesilovače atd.

My už tě dávno odposloucháváme, a je zbytečné se snažit tomu zabránit. Guantanámo už čeká.

Zaujímaejší dotaz by to mohol byť ak by si sa opýtal či ťa môžu na diaľku odpočúvať keď máš vypnutý telefón.

To by zase tak zajímavé nebylo, když je odpověď NE

mno, může, ale ne přes ten telefon jako takový

Ano. Lze například zvenku snímat akustické kmity okenního skla.Zavřete se do sklepa bez oken a pusťte sprchu.Pokud jste připojen k WiFI, pak i WiFi vyzařuje ven. Provoz na WiFi lze odposlechnout.I když zrovna nejste připojen, je možné vyhodnotit změny elektromagnetického WiFi pole (podobně jako u radaru) a sledovat vaši činnost.

jestli jsi dostatecne paranoidni, tak po tomhle clanku asi neusnes https://www.zive.cz/clanky/nejblaznivejsi-zpu...

Jak řekl JackBrno, tak já tady řešil odposlech aplikací a ne odposlech telefonních hovoru. Například když používám nějakou apku a ta má povoleny můj mikrofon ...

Tuhle vec je prece uplne zbytecne resit. Pokud apce povolite mikrofon, jste plne(!) v rukou autora / provozovatele apky (nebo kohokoli jineho, kdo k ni ziska pristup). Nic vic k tomu napsat nejde.

Samozřejmě, že prostorové odposlechy přes mobilní telefon na dálku jsou možné a tajné služby včetně PČR to umí a také je provádí. Není o čem spekulovat, stačí se podívat na kauzu HackingTeam z roku 2015, kde je přesně popsáno co jednotlivé moduly umí. PČR byla (a asi je i nadále) taktéž zákazníkem této firmy. Ostatně tímto způsobem byl odposlechnut novinář Přibil když mluvil s Babišem. U mobilů to nefunguje tak, že by tě někdo permanentně odposlouchával, ale je to cílené na konkrétní událost a čas. Určitě nebude problém zadat konkrétní čas budoucího odposlechu, který tak proběhne i bez internetu. K odeslání dat dojde po připojení do sítě. Na druhou stranu jsou aplikace, které umí mikrofon zablokovat nebo dokonce můžeš zkontrolovat jestli není mikrofon v provozu. Na Androidu třeba Spy Mic Bodyguard. Jestli však nejsi zájmová osoba, nic takového ti ze strany státu nehrozí a ti ostatní to s největší pravděpodobností nezvládnou.