» Poradna » Mobily

Odpojující se a připojující se nabíječka v mobilu

Chvilku se mi mobil nabíjí normálně, pak ale nastávají problémy, nabíječka se neustále odpojuje a připojuje. Když to nechám nabíjet přez noc dosáhnu 60% max a navíc se po té době nějak zasekne mobil a to: poněvadž nemam amoled displej tak mi pouze ,,černě" svítí displej a nejde mi při to budík, když mi někdo volá tak to neslyším.. Prostě tak nějak zamrzne a většinou pomůže restart. Nabíječka asi 1.2 AAndroid 5.1.1Děkuji za všechny rady

Odpovědi na otázku

Android 5.1.1 není typ telefonu...

Muze to byt i v konektoru v mobilu. Me to dela v Prestigiu, musim podlozit pri nabijeni. Jina nab. u jineho ma vadu v koncovce asi ulomene, ten uz nenabiji vubec nebo jen zridka zabere a chcipne

Jako první a nejsnadnější je zkusit druhou kvalitní nabječku (případně i s druhým kabelem) Pokud problém přetrvává, bude pravděpodobně bude problém se samotným telefonem. Často takové chovánímůže mít na svědomí konektor. Ten by se musel vyměnit, ale otázkka jestli se to to vyplatí a jestli najdeš kvalitní servis co bude ochotný to udělat.

Co chcete slyšet ? No- může to být vadná nabíječka (zdroj), že se vypíná a zapíná. Může to být vadný kabel či konektor jak na straně mobilu, tak na straně nabíječky. No a může být vadný i telefon (konektor). Takže - uchopte jinou (alespoň 2A) nabíječku s jiným kabelem a zkuste to. Napište výsledek.

Záloha > tovární reset > dělá furt > výmena kabelu > dělá furt výměna nabíječky > dělá furt výměna baterky > dělá furt reklamace/servis/sběrný dvůr podle stáří telefonu.

Kamarádovi se dělo to stejný (tušim má Samsung S3) a byla to pravděpodobně vlhkost v konektoru. Po důkladném vyčištění konektoru to přestalo. (nicméně, pokud tohle může způsobit vlhký konektor, jistě by to mohlo způsobit nějaké byť jen trochu vodivé vlákno, takže možná i klasický bordel z kapsy. Vyčištěním konektoru bych určitě začal) Na vytahání bordelu z micro USB se mi osvědčily dentální párátka (https://goo.gl/images/5KKNA7). Špi-čatou (cenzorský "algoryrmus" tu máte na živě pěkně na pi-ču) stranu je potřeba o malinko víc zploštit kleštěma, ale jde to tím jedna báseň.