» Poradna » Počítačové sítě

Odpojování wifi Zyxel P-660HW T3 v2

Mám problém s ADSL modemem od O2 Zyxel P-660HW T3 v2.

Nepravidelně bez jakékoliv souvislosti se odpojuje wifi (jiné spojení nepoužívám, tak nevím jestli i síťové spojení kabelem). Většinou se na mém notebooku spojení zase podaří během pár sekund navázat, nicméně na jiném notebooku je potřeba síť odpojit a opětovně připojit (do té doby hlásí Pouze místní síť). Toto se děje několikrát do hodiny.

Pak se objevuje v souvislosti s tím ještě jeden problém a to, že cca jednou do týdne se modem odpojí a při ručním pokusu o znovupřipojení se spojení nezdaří a diagnostika ve win napíše, že je zadán špatný klíč k bezdrátové síti. To je samozřejmě nesmysl, protože ten je uložený a do doby odpojení vždy funguje.

Technická podpora Zyxelu radila zkusit reset, jiný typ zabezpečení (používám WPA2-PSK, ale stejné chování je i na WPA-PSK), nic nepomohlo.

Nesetkal se někdo s podobným chováním tohohle modemu? Našel jsem spoustu špatných zkušeností s tímhle modemem, ale na tenhle konkrétní případ odpojování s chybou klíče jsem nenarazil.

Mám tu ještě jeden modem ASUS WL-520GC (což není ADSL modem), tak mě napadlo, jestli je možné propojit tyhle dva modemy (kabelem) a wifi vysílat až přes ten druhý ASUS, s tím že na Zyxelu bude wifi vypnuto. Pokud to jde, tak co je potřeba nastavit?

Odpovědi na otázku

A co se ti vlastně opjuje? Internet nebo síť. Podle toho, že ti hlásí "Pouze místní sítˇ, soudím, že internet. Když se podíváš v době výpadku do síťových připojení, tak tam je u WiFi připojeno nebo odpojeno?

Když je to jen to odpojení bez chyby klíče, tak se odpojí jen internet a jsem pouze v místní síti, ale do konfigurace modemu se dostanu.

V druhém případě, kdy vyskočí chyba klíče je už odpojena celá síť (ikona ukazuje červený křížek). Vyberu v nabídce dostupných wifi sítí tu svou, ale vyskočí hláška o klíči a nedostanu se ani do modemu, pomůže jen restart (modemu), po naběhnutí vše funguje jako při starém. Toto se stává tak jednou za týden

Propojit to samozřejmě můžeš klasicky kabelem,neměl by v tom být větší problém,protože ten Asus se bude pak chovat jako hotspot.Největším problémem je (pokud pominu,že Zyxel je levný šmejd s firmware z doby kamenné),že výrobce dovoluje operátorům provádět ve firmware poměrně rozsáhlé změny

Po propojení musím ještě nějak přenastavit DHCP nebo tak něco? IP teď přiřazuje zyxel, když jen tak připojím kabelem asus a ten bude chtít zase přiřadit IP počítačům, nebudou se nějak modemy hádat? Myslím, že jsem to už jen kabelem připojený měl a na internet jsem se nedostal.

Pro ten Zyxel je ten Asus jen další počítač,přiřadíš IP pro Asus a potom necháš ten Asus aby přiřazoval IP pro přistupující počítače,to by mohlo stačit

Naprosto ten stejný problém mám také. Stávalo se to s O2 routerem Zyxel a problém přetrval, i když jsem si teď koupil nový wifi router Edimax AR-7266WnB. Stále se internet odpojuje (hláška Připojení k internetu není k dispozici), buď do pár vteřin zase naskočí. Nebo pomůže až restart routeru a jeho znovupřihlášení do sítě
Podařilo se Vám prosím tento problém nějak vyřešit? Tuším správně, že chyba je na straně poskytovatele?

tak až to někdo vyřeší, dejte vědět, bo mám stejný problém a zkusil jsem všechno možné ...

Mohu potvrdit totez, kombinace O2 a Edimax. Mame doma 3 notasy, jeden pracovni a dva osobni (XP, linux,Vista). Hlasi to uplne na vsech (ruzne znacky - HP, ASUS, ACER). Zkousela jsem i nastaveni MAC adres na routeru, bez valneho vysledku. Problemy mam zhruba rok, predtim to slapalo. Jednoznacne poskytovatel neco upravoval, jak to fixnout ale nevim

díky za informace problém je v dhcp nastavení ip :)