» Poradna » Počítačové sítě

Odpojování PC od sítě

Dobrého dne přeji. Mám problém s odpojováním počítače od sítě. Je to nově postavený počítač pro kancelářské použití. Počítač běží dobře, ale bohužel se stává, že se po 3-4 dnech odpojí od sítě (w XP hlásí síťový kabel byl odpojen). Když k tomu dojde, stačí, abych počítač vytáhnul ze zásuvky (220V) a minutku počkal. Po najetí XP jde zas všechno 3-4 dny. Pak se vše opakuje. Jen chci upozornit, že krom 220V nic z počítače nevytahuju (Lan konektor). Prostě si počítač chvilku odpočine a pak zas běží. Myslel jsem si, že je to síťovkou, tak jsem do PCI slotu dal ještě jednu. Myslel jsem, že až přestane fungovat původní, Lan drát přehodim a pojede to. No ale ono taky nefunguje. Nevíte čím by to mohlo být nebo na co se zaměřit?

Když se počítač odpojí od sítě a já ho vypnu jen přes W XP (tedy Start ->Vypnout) a neodpojím ho od 220V, tak při dalším spuštění se do sítě nepřihlásí - stále hláška: síťový kabel byl odpojen...

síť: router Ovislink 5460 (zapnuté DHCP)
switch: OvisLink live FSH5PS 5 port 10/100
Do switche připojeno: 1 PC horní patro (funguje bez potíží)
1 PC dolní patro (to je zmiňovaný odpojující se počítač)

zapojení:
z 5460 jeden kabel do switche, druhý do VoIp adaptéru. Ze switche 2x PC (dolní a horní patro). Lan kabel horní patro cca 15m, dolní patro 30m.

Už vyzkoušeno:
PC: flash bios, nejnovější drivery na síťovou kartu, doplnění další síťové karty a při výpadku přehodit Lan do ní.
Switch: přehození lan kabelu do jiného portu
Nic z toho nezabralo, jinak bych nepsal :o)

Vypozorováno:
Když je výpadek, tak ledka na switchi bliká.

PC:
základní deska: Asus P5V-VM ULTRA (lan na desce)
procesor: Celeron 430 - 1,8GHz
paměť: 1GB (

Díky moc za případné rady na co se zaměřit.

Jarda

Odpovědi na otázku

Zkus ve Vlastnostech síťového adaptéru ručně nastavit rychlost 100Mbps/Full duplex, ve výchozím stavu je tam Autodetekce a někdy po vypršení DHCP může selhat. Dále předpokládám, že používáš UTP kabel, který je správně zapojen, tj. konektory jsou správně nacvaknuty dle T568A nebo raději T568B.

Děkuju za radu. Kabel je UTP, nacvaknutý podle návodu na internetu (T568B) a odkontrolováno ještě s profesionálně udělaným kabelem. Zkusím konektory ještě ucvakat a udělat nové - jestli tam přeci jen není nějaký "přechoďák". Děkuju.

S podobným problémem se trápím již dva roky.
Win2k , dříve Kerio nyní Sunbelt , kabel modem Thompson, dříve Motorola

Modem se tváři že není problém a spojení se po určité době přeruší

zkoušeny ruzné eth adaptery, přeinstalace systému, restart modemu atd atd atd
pak nepingnu ani na modem

v jisté době před smrtí MB měl na chování závažný vliv BIOS parametr spread spectrum - muselo být dislable jinak to spadlo po 3 minutách

na nové MB stejné značky problémy trvají

vliv FW jsem nepředpokládal a nezkoumal

vžd yxpom

Není na (integrované) síťovce povoleno odpojení pro snížení spotřeby ?
Zkuste se podívat do vlastností, jestli tam nemá něco jako "Link Down Power Saving" s parametrem Enable - je třeba změnit na Disable.

A na jak dlouho mas nastavene vyprseni DHCP? je mozne ze router ma problemy s opetovnym pridelenim. Skus zmenit popripade nastavit routovani na pevno.