Odpojování HDD při vytížení

Dobrý den,delší dobu mám problém se svým interním diskem. Jedná se o WD Cav. Black 1TB a na Raid 5 přes IST složený ze tří WD Cav. Green 2TB) - a teď o co jde - disky se prostě při větším zatížení odpojují, přehrávané video se dostane do smyčky, všechny programy související s tím diskem přestanou odpovídat, občas spadne i explorer...Už mam vyzkoušený kdy se to stává, tak se snažim to nepřetěžovat, ale chtěl bych to opravit:Caviar Black: pokud koukám na film a zároveň stahuju (video 700mb, stahování 6mb/s) IST RAID: pokud na něj kopíruju data (více než 100GB), zapnu defragmentaci a prohlížím si obsah složek- disk se většinou po pěti minutách zase připojí, v době odpojení se chová jako prázdná DVD mechanika...Ani jeden z těhle disků není používán jako systémový, oba jako datové, jako systémový mám Crucial M500. Desku mám Asus P8Z68 Deluxe a BIOS mám aktuální.Nevítě někdo co s tím? Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Ujisti se, jestli jsou v HDD pořádně připojené kabely.

Díky, až budu mít možnost, tak to překontroluji - odjíždím na víkend na chatu.

Typický neduh SW RAID pole bez vlastního řadiče, laskavě si pořiď SSD a video není naprosto nic náročného to ti přehraje i 5.400 ot. ext. disk.

Rok jsem ten RAID používal bez problémů, až budu mít zbytečných 8000, tak si koupím řadič, ale do té doby musím existovat na tom, co mám. Navíc, ten problém se netýká jen RAIDu, ale i disku, který v poli není (jak jsem psal, 3 disky v RAID 5, jeden plotnovej na "odpad" a jeden SSD na systém).

(ru)Dolph má tlačiareň, tak každému radí pozlátené HW

Dej si pohov Lubo, kdo potřebuje RAID tak na to prostě má a pokud ne tato náhražka nikdy nebyla spolehlivá.

A já jsem to taky kdysi testoval Intel® to není žádná novinka. Stabilní a bezpečné to je než to spadne a když to spadne nebo začne zlobit, rychle s tím s PC pryč a to radím i tobě.

Něco podobného se stávalo, pokud byly disky v case namontovány bez mezer (ob slot), nebo bez nuceného chlazení.

Díky za odpověď. Myslíš, že by se to mohlo přehřívat? Mám skříň corasir 600T, disky jsou přímo před 200mm větrákem.

Tohle může způsobovat nedostatečné napájení disků, dělává to špatný zdroj.

Zdroj mam 750W, myslíš tedy, že by se to mohlo ztrácet jen na určité větvi? Mám modulární zdroj, vyzkouším to přepojit na jinou větev. Díky za radu.