» Poradna » Počítačové sítě

Odpojování ADSL modemu z důvodu přetížení CPU

Mám problém, internet se mi odpojuje pokaždé když spustím nějakou aplikaci nebo prostě pc začne dělat nějakou činnost a využití CPU třeba jen na 3 vteřiny stoupne na 100 %. Zajímalo by mě jestli s tím má také někdo takový problémy, popř jak je vyřešil. Nebo existují nějaké utilitky které zabrání procesoru jeho plné využití ?? děkuji za jakoukoliv odpověd

Odpovědi na otázku

zkusil si updatovat firmware modemu nebo modem vyzkouset na jinem pocitaci?

Ne nezkusil update ani na jiným pc, je možný že mám slabý procesor no

Má křišťálová koule a tvá IP mi napovídá, že máš možná modem přes USB (Sagem a pod.). Jestli jo, tak nejlepším řešením bude koupě ethernetového modemu, třeba nějakého Zyxelu. A vůbec, napiš něco víc: modem, konfigurace PC, OS. Mimochodem, co máš v počítači za zdroj?

Modem je přes USB a jmenuje se Well PTI-800, měl jsem ho k internetu od Volného, ale ted jsem přešel na O2 a používám pořád ten stejnej tak v tom to možná bude

Mám Sagem, modem, který jsem dostal zdarma v výhodném balíčku u Internet Expres. Je fakt, že se mi to občas také rozpojí, ale tak si to zase spojím, ale jinak je to paráda mít ADSL. Děkuji společnosti O2, že mě umožnila přístup na internet, jinak bych ještě dnes žil jak poustevník, který nemá informace o světě.

Ten modem jsem měl taky, mě se internet odpojoval nepravidelně a nezávisle na vytížení cpu. No a jednou jsem chytl nerva a bylo po modemu ty usb jsou asi fakt na hovno, neznám nikoho kdo by s tím neměl nějaký problém.

Sagem mi dal O2, jako dárek ZDARMA, tak jsem jim to podepsal na rok. Lepší občas poruchový vrabec v hrsti, než kvalitativně lepší, ale drahý holub na střeše.

Omlátit jim to o hlavu. Je v záruce a nefachá = dodat nový či opravit.CPU na to nesmí mít žádný vliv, i kdyby nestíhalo. Jestli mají blbé ovladače či HW je fuk.REKLAMOVAT a REKLAMOVAT. Znám dva úspěšné reklamovatele USB ADSL modemů.

"CPU na to nesmí mít žádný vliv, i kdyby nestíhalo." - nojo, ale při zatížení se zvýší odběr proudu a pokud má poddimenzovaný nebo nekvalitní zdroj, může dojít ke krátkodobému poklesu napětí i na USB portech a ADSL modem bez vlastního zdroje to neustojí...

Abyste si rozšířil obzory, tak mám ADSL USB modem Siemens A100 od bývalého Telecomu už třetí rok a nejsou s ním ty nejmenší potíže. Synchronisuje se za cca 5 sec., nepadá. Navíc znám tři další uživatele ADSL USB modemů, kteří jsou na tom stejně jako já - t.j. nemají nejmenší důvod ke stížnostem. Tak tu nepapouškujte, co se tu píše.

Věř tomu že USB ADSL modem je děsnej šrot a je velmi často problémový. Znám taky lidi co jim běhá OK,ale znám většinu co s nim má problémy a po koupi adsl routeru jsou v pohodě Pro tazatele- modem reklamuj pokud to jde,jinak si šetři na normální adsl router

Jo já mám s USB modemem Well 800 stejný problém, net se odpojuje v nepravidelných intervalech. Klidně se v půlce stahování přeruší a pak trvá několik minut(!), než se znovu spojí /ručně to při výpadku nejde!/ Je to shit. Možná to je tím, že se silně zahřívá.

Někdo tady třepal kydy o stoupnutí proudového odběru a naslednemu (dusledku) odpojení modemu.Před pouzitim prosim protrepat. Je rozdíl mezi odpojením internetu a odpojenim modemu.Oboje se klasicky nejak projevuje .

Přátelé, přestaňte už konečně do USB cpát věci které tám vůbec nepatří. Jen nějaký genius si řekl, že je tam vrazí.Modemy zásadně přes síťový kabel do síťovky! Jasné?

Já už jen čekám kdy se začnou výrábět grafické katy s USB výstupy a monitiry s USB vstupy

Pepo, to bylo skvělé Musím s Tebou souhlasit úplně ve všech bodech! 1) Všechna USB-zařízení extrémně zatěžují CPU. 2) Každý lepší DSL-modem je možno připojit kabelem UTP (STP) do portu RJ-45.