» Poradna » Web a internet

Odpalena sitovka?

Zdravim, myslite ze je mozne oddelat ethernetovou kartu v notebooku kdyz do ni zapojite kabel ktery ma spatne nakripmpovane konektory? Tim je mysleno prehozene draty. Bohuzel se mi to povedlo a od te doby je problem s internetem pres kabel, chvili jde ok, chvili nektere stranky nenacte vubec, jindy zas nacita dlouho a pri testu rchlosti je download jen asi 1,5 megabitu, pritom ma byt kolem 20..pres wifi je vse ok, zkousel jsem odebrat kartu a nainstalovat aktualni ovladace, nepomohlo...myslite ze je po ni?

Odpovědi na otázku

Nomrálně (třeba za switchem) se nestane vůbec nic, ale jestli máš na kabel zapojené POE (pasivní i 30V, aktivní až 57), nebo je kabel ještě nějak poškozený, tak kdo ví.Jako první bych skusil přenést notebook a připojit na vyzkoušený kabel. V jednom "podivně pomalém" kabelu jsem v půlce našel hřebík skrz...

Zkusil jsen notebook na jinem kabelu, tam slape, a jiny notebook na tom problemovem kabelu taky slape..takze ted to fakt nechapu, oba kabely jdou ze stejneho modemu, modem restartovan, zkouseny ruzne vystupy, stejby problem..jak muze na jednom kabelu jeden notebook jet, a druhy ne a na druhem kabelu jedou oba v pohode? Jinak dodam na obou notasech win 10. Zkousel jsem flushdns, k nicemu, dns servery googlu, k nicemu...

Koupit nový kabel nebo přecvaknout starý. Co jiného bys chtěl pro začátek udělt?