» Poradna » Mobily

Odolné mobily se slušnou výbavou jeden do 5K a druhý do 10K může být i bazar

Zdravím, nejsem nějaký expert v odolných mobilech, osobně mám Galaxy S21 Ultra v pouzdru s S pen a i když to mívám v dílně, občas mi to spadne na zem a občas s tím i zmoknu, tak mobil stále drží.Potřeboval bych poradit s výběrem odolných mobilů pro kámoše a jeho synátora. Myslím, že bazarový Samsung X cover 5 by splňoval veškeré požadavky, ale oni chtějí vyloženě odolný mobil, proto bych rád nějaké rady ideálně od lidí co nějaký tento stroj mají.Pro kámoše:Strop 10K a od mobilu by chtěl aby to zvládlo nějaký ten pád z ještěrky, polití, prach a aby to bylo zároveň svižné i s několika spuštěnými appkami (FB, Messenger, nějaké hry, Google, Youtube), dokázalo to udělat alespoň trochu ucházející fotky na úrovni staré Nokie N82 (nejde o MPX ale o kvalitu). Dual sim není potřeba.Viděl bych to na https://www.czc.cz/myphone-hammer-explorer-p... Pro jeho synátora:Strop 5K - asi víceméně totéž, s tím, že foťák není tak potřeba. Jezdí hodně na kole, hraje airsoft, kempuje a celkově je hodně venku.Zde bych vzal:https://www.czc.cz/myphone-hammer-explorer-3... Díky

Odpovědi na otázku

pro kámoše pokud ne Galaxy Xcover, tak koupit ip68 telefon + odolný poudro a tvrzený sklo. Výbava / rychlost / foťák bude nesrovnatelný s těma noname sráčema, který jsou i pro průměrně náročnýho uživatele za trest. tomu věř.Za 10k už se koupí slušnej telefon i s nějakym Spigen Armor pouzdrem a krycím sklem.Pro toho kluka těžko říct.. ale navrhoval bych to samý jen to postavit na horším modelu. CHce na tom hrát hry a to na tom co si vybral bude dost těžko.

hele, jestli to jako má zvládnout nějaké pády, tak smartphone to mnohdy nerozchodí ani s odolným pouzdrem - displej je velká plocha skla a praskne snadno. Proč to nemůže být nějaký tlačítkáč? Appky problém nebudou, akorát čumět na YT na malém displeji nemá moc smysl...

Kdyby to byly tlačítkáče alespoň na úrovni těch 10 let zpět tak by to teoreticky šlo, ale nějakej solidní co funguje jak má je docela boj... Například nokie C 6 která měla výsuvnou klávesnici, nebo aby to mělo klávesnici na které se solidně píše, jenže ty současné noname šunty jsou fakt jen na volání a odepisovat na tom na messenger bych fakt nechtěl.Z toho důvodu radši smartfoun, který má alespoň tu dotykovou klávesnici a hlavně tam je problém to sledování videí.

Motorola Defy 4999,- Kčhttps://www.alza.cz/motorola-defyMobilní telefon - 6,5" IPS 1600 × 720, procesor Qualcomm Snapdragon 662 8jádrový, RAM 4 GB, interní paměť 64 GB, zadní fotoaparát 48 Mpx (f/1,8) + 2 Mpx (f/2,4) + 2 Mpx (f/2,4), přední fotoaparát 8 Mpx, Glonass, NFC, LTE, USB-C, čtečka otisků, voděodolný dle IP68, dual SIM, nárazuodolný, neblokovaný, rychlé nabíjení 15W, baterie 5000 mAh, Android 10

Přesně. Treba tohle + zodolnit pouzdrem a sklem.