Odkupní cena za komponenty starší sestavy

Zdravím poradci,můžete mi "navrhnout" odkupní cenu za komponenty níže (stačí dohromady ) Nemám vůbec páru, jaká by byla rozumná cena, za kterou tyto komponenty odkoupit. Děkuji velmiMB : Gigabyte P35-DS4 (Socket 775) Intel P35/G33/G31 chipsetCPU: Intel Core 2 Duo E8200 2,66 (Wolfdale 45nm) CPU FAN: Arctic Cooling Freezer ProRAM: Kingston DDR2 @ 667MHzGK: nVidia GTX 460 1024 MBZdroj: Fortron Blue Storm 500WPřípadně i s 2x320GB WD ABYS (RAID Stripe)Ještě jednou díky

Odpovědi na otázku

Prehistorický hw, technicky z minulého tisíciletí. Nikdo rozumný to nevezme ani zadarmo.Co s tím?Aukro od koruny.Trumberoidi se o to poperou. Nakonec se můžeš přiblížit až ceně nejlevnějšího nového PC (~ 5000 Kč).

Doplňuji:samozřejmě jen v případě, že zvládneš perfektně marketing (čti: vychválit do nebe a hoooodně lhát.)

To mě zajímá čoveče, co ( a hlavně jakým způsobem - může být i praktická ukázka ) bys tam nalhal, aby se o to "trumberoidi" poprali a Ty sám jsi přesto nevypadal jako jejich velitel?

Na to stačí jedno slovíčko - "herní"

No to máš bohužel pravdu "Však ja jsem netvrdil že Vám na tom pojede GTA, ale Tetris a Solitaire je taky hra ne?"

Zas tak špatný to nebude, na nízké detajly by se na tom snad hrát dalo...

Já neříkám že ne, ale tady jde o to "jak prodejce lže" vs. "jak mu trouba naletí". Ty třeba koukneš na HW a řekneš si "No, dobrý, za 3 tácy na nějé obstarožní hry s nizkým detailme OK" a jsi s tím srouměn, ale trouba vidí "herní" a pak kouká jako blázen "že to nehraje" O tom jsou právě asi ty "lži" na Aukro jak tady reklamoval kolega

Nemusí hrát hry, může trénovat sborku - rozborku, to je taky hraní.

Blbneš? Pro nás starý ( sorry jestli jsem se Tě dotknul ) to už není a mladý vyrustali na tabletech, takže jejich motorika rukou je v takové stavu že by se zmrzačili

Tak v pravdě jsem na tom odehrál Far Cry 3 (detaily high), Crysis 3 (v některých lokalitách sekání při rychlých pohybech, ale neladil jsem to nějak moc, protože mě ta hra nechytla). Poslední Tomb Raider na vyšší detaily... Až na poslední dil všechny Call of Duty, Max Payne 3. Nebo třeba Assassin's Creed Black Flag (něco mezi středníma a vysokýma detailama)Upřímně je to starší HW, ale taková plečka jakou z toho děláte vy zas ne. To se zase musím zastat . Cokoli do roku 2013 na vyšší detaily a pak snižování dle potřeb. Nemyslím, že by se tímto na ceně něco měnilo, ale musím se zastat něčeho s čím jsem strávil stovek hodin a odvedlo to skvělou práci .

Výkonově je to zhruba na úrovni nové sestavy s Celeronem G1820 (E8200 má nižší výkon, ale nic pomalejšího se už snad dnes neprodává) + R9 250X. Tedy sestavy, kterou novou pořídíš už od cca 5000kč. Takže za staré železo s nulovou zárukou, nulovou spolehnlivostí a daleko vyšší spotřebou nemůžeš chtít víc jak ty 3000kč.Ale nic ti nebrání to naleštit, obalit reklamníma kecama o "super herním PC" a zkusit to prodat třeba za těch 5000-6000kč. Třeba se najde nějaký kupec-tupec.

Oprava, CPU je na úrovni nového AMD X2 340 za cca 900kč. G1820, které je jen cca o stovku dražší má podstatně vyšší výkon:http://goo.gl/5QdtIV

Zes to na tom odehral neznamena, ze to na tom dobre bezi. ;)Ale o to vubec nejde, jde o porovnani s dnesnim HW a relativni zhodnoceni ceny.Ta by byla velmi nizka, cili jde opravdu spis o to, jestli se ti povede nalezt nejakeho joudu. :)Nikam nevyvracime, ze to ve sve dobe byla skvela sestava.

technicky z minulého tisíciletí ?

Dosta staré PC. C2D je už dnes mimo (C2Q se ještě trochu drží na hranici použitelnosti).MB - 300-500,-CPU - +-500,-Chladič - +-200,-RAM - podle velikosti (2GB +-300,- 4GB +-600-700,-)GK - 1000-1500,-Zdroj - +-200Disky - +- 500,- (oba)To jsou ceny, za které se to dá rozprodat po dílech. Jako celek to má ale daleko nižší hodnotu, maximálně 2500-3000,-. Ale i za tu cenu by to koupil jen blázen.

Souhlas, jen ten zdroj by šel možná střelit o něco výše...

Ve své době to byl dobrý zdroj, ale jako 5-6 let starý už nemá hodnotu v podstatě žádnou. Může chcípnout kdykoliv.

Jestli chceš ty disky si vezmu,napiš na tomcze@atlas.cz domluvíme se :)

za 6 bych to vzal hned na gta

A který? To původní? GTA IV na C2D běhá blbě, to potřebuje alespoň C2Q.Ale pokud jsi ochotný mu za to dát 6000,- tak by ti to měl bez váhání okamžitě dopravit až domů (klidně přes celou ČR) a poděkovat.

Díky moc za rady.V praxi jde o to, že to odprodávám kamarádovi a bude se na tom dělat jen netování a účtařina firmy. Na stávajícím stařičkým PC mají Win XP a kamarád nepreferuje setrvání na tomto systému. Moje staré komponenty v pohodě utáhnou jak Win7 tak Win8 (podle toho, co si tam pořídí). Bude to mít levnější než novou sestavu a přitom to svou práci zastane v pohodě. Nechci to dát pod cenu ani ho natáhnout...

Pokud je to jen do kanclu, tak je GTX 460 šílenost. Vyndal bych ji z toho a prodal zvlášť (má v tom asi nejvyšší cenu). Pro jeho účely stačí bohatě PC osadit jakoukoliv PCI-E grafiku za pár korun.On to bude mít levnější a ty možná vyděláš více (místo 3000,- za celek třeba 2000,- za PC + cca 1500,- za grafiku).

Dík, udělám to přesně takto.

jo a on ti pak přijde vynadat, že si v kanclu nemůže ani pořádně zahrát "když má náhodou volnějš" - známe

Myslím, že jeho maminka v důchodu, která mu to účto dělá, toho moc nenahraje

Jediné, co je prodejné je ta grafika.......zbytek můžeš někomu věnovat zadarmo nebo to rovnou můžeš vyhodit do popelnice......