» Poradna » Programy

Odinstalovanie IE (internet explorer)

Prave pouzivam Mozillu Firefox. A chcem sa spytat ci mozem odinstalovat internet explorer?? ak hej tak ako a ci
nezblbne Windows??? Lebo som zabera dost operacnej pamate.

Odpovědi na otázku

Pokud IE nespusite, tak zadnou operacni pamet nezabira. Pokud mate na mysli explorer.exe, tak to neni IE, ale okna, plocha, lista, tak jak "vidite" windows...
Jinak odinstalovat lze - Start - Ovladaci panely - Pridat nebo odebrat programy - (Od)instalovat soucasti systemu. Nekde tam je i IE...

Internet Explorer z Windows odinstalovat nejde. Lze jej pouze degradovat na výchozí verzi systému (Windows XP - > MSIE 6; Windows 98 tuším MSIE 5 ...)

Nedoporučuji - Win update se dělá pře IE, takže si aktualizace ztížíš.

Mam spravce uloh systemu Windows a tam dam Procesy a ked kliknem na explorer.exe a kliknem pravym tlacitkom a dam ukoncit proces. Zblbne nieco????

Zkús to ...

Explorer exe není internet explorer.

Klidně to skus
.
Znova zapnout jde z menu správce úloh - soubor/nová úloha a napsat explorer

Uprimne nezblbne windows ked ukoncim proces v spravce uloh explorer.exe???

Ne, jen zmizí obsah plochy (ikony, obrázek), lišta a tlačítko start. Po ručním spuštění se zase všechno objeví.
Případně zavřeš okno Průzkumník windows - obojí má na starosti stejný program.

mozem odinstalovat internet explorer?? Ano můžete
i nezblbne Windows??? Ano zblbne

IE z win XP odinstalovat nelze, ale lze ho odstranit pomocí programu nLite a to tak, že si tímto programem vyrobíš nové instalační CD. Pokud budeš postupovat opatrně, získáš mnohem lepší XP, než originál. Doporučuji rovněž odstranit Outlook Express. Nemožnost aktualizací je, při současné kvalitě záplat a existenci WGA spíš plus, navíc není problém, stáhnout si veškeré záplaty po SP 2 z www.cdr.cz (Jsou tam jen ty kvalitní a bez WGA) a do instalačního CD je integrovat. Tím se dosáhne toho, že instalace je plně zazáplatovaná hned, jak je instalační proces ukončen. Ale pozor! Než budeš takto upravené widle přeinstalovávat (Datový obsah instalačního CD je kolem 380 MB) je nutno udělat si instalační CD poštovního klienta (u mne Thunderbird) a webového prohlížeče (u mne FF), jinak se po nainstalování Win nedostaneš na net, ani do pošty.
P. S. Je jasné, že při stahování záplat z www.cdr.cz vynecháš záplaty pro IE a Outlook Express.
P. P. S. nLite najdeš na www.google.cz, při stahování je nutno vypnout Firewall. Pro činnost tohoto SW je nutno mít nainstalovaný Microsotf Net Framework, alespoň dvojku.

instalační CD poštovního klienta a webového prohlížeče ????
rekl bych docela nevhodne nazvano, staci jednoduse mit instalacku po ruce - na disku ci flashce

Je jedno, kde tyhle věci máš, důležité je, abys na ně nezapoměl, jinak se nedostaneš do pošty, ani na net. Já je mám na CD, spolu s antivirem a dalšími užitečnými programy (ccleaner, XP antispy, Nero, a t. d. Oboje v dvojfutrálu a pohoda. Nainstaluji o. S., nainstaluji ochranné programy a potom teprve připojím internetovou LANku.