» Poradna » Windows (a jiné OS)

Odinstalování ovladačů Win7

Ahoj všem, potřebuji radu. Mám problém s wi-fi v počítači (win7) a jako nejjednodušší mi připadá odinstalování a znovu nainstalování driverů. Jenže.... mám problém a nevím jak na to, nikde jsem k tomuto návod nenašel a prosím tedy o pomoc jak se k odinstalování ovladačů na wi-fi dostat a jak je zase nainstalovat zpět. Předem díky🙏

Odpovědi na otázku

Jaké problémy máš? Není moc pravděpodobné, že by odinstalace a zpětná instalace ovladačů pomohla. Nicméně najdes je v ovládacích panelech ve správci zařízení. Tam najdeš tu WiFi kartu a přes pravé tlačítko jde ovladač odebrat.

Nějak jsem si rozhasil některé wi-fi sítě, nějaké zablokoval a mám pocit, že se k odblokování těch sítí nemám šanci dostat. Proto mi připadalo jedodnussi celé ovladače odinstalovat a pak znovu nainstalovat a sítě by se mi začaly po novém vyhledání opět zobrazovat.

Nevím, ale moc se mi nezdá, že by se daly v ovladačích wifi zablokovat nějaké sítě, aby se nezobrazovaly.

A kde jsi hledal?https://www.google.com/search

Windows 7 je v prvom rade mŕtvy systém a nemá zmysel sa k nemu vyjadrovať

To sice je, ale na starším pracovním počítači pořád W7 mám a fungují, žádný SW, který by vyžadoval W10 tam nepotřebuju, tak proč za každou cenu přecházet, když mi to tam nic nedá. Na novém počítači samozřejmě desítky mám a ani by mě nenapadlo tam nějak násilně na nový HW tlačit staré W7. Ale na starém HW není důvod nenechat W7 dožít

to je síce pekné, ale potom neplač keď prídeš o citlivé dáta vinou neaktuálneho softvéru

Co mají citlivá data společného s W7?

neaktualizovaný OS pripojený k sieti je dosť nebezpečná hrozba pre dáta..myslím, že zraniteľností, ktoré sú vo W7 a nikdy nebudú opravené je dosť na to aby som to používal na prácu

To je hovädina! I neaktualizovaný OS sa dá zabezpečiť. Prevádzkujem dva NB - s W10 a W7 - na oboch s kľudom môžem i na internet banking - je len potrebné si lepšie nastaviť zabezpečenie i vo firewalle, AV programe (ale nie nejakého typu Avast a pod.) a systém je funkčný i naďalej. A za ďalšie - s vedomím, že ideš na systéme, ktorý už nedostáva bezpečnostné aktualizácie - sa použije ešte jeden prvok - VLASTNÁ HLAVA.Mimochodom - tí, čo chcú niečo získať - tak sa zameriavajú skôr na aktuálne systémy a na ne útočia - na nepodporované už niekedy kašlú....

a aký že to čarovný antivirus máš? Pouč ma :) Bezpečnostní experti na prvom mieste používajú aktuálny softvér a používanie antivírusu je niekde asi až na predposledných priečkach :)

By si sa čudoval: klasický vo W7, ale používam MBAM Premium. A hlavne - používam HLAVU a neleziem, neotváram kde akú somarinu.

tak to teda pán Boh s tebou ak takto berieš bezpečnosť..odporúčam pozrieť túto zaujímavú prednášku o bezpečnosti https://www.youtube.com/watchje to veľmi poučné a snáď si uvedomíš kde robíš chybu

Skôr s tebou. Spoliehať sa na AV programy spoločností, ktoré sa už kompromitovali .A bezpečnosť? Silné heslá, rôzne nicky, 2FA + kontrola, kde leziem. Neotváram rôzne pošty od neznámych odosielateľov - rovno do koša.

"...tak sa zameriavajú skôr na aktuálne systémy a na ne útočia - na nepodporované už niekedy kašlú" > a to se ti jako zdalo? Nepodporovany, neaktualizovany, pomerne dobre znamy system s 12% podilem pouzivany predpokladam hlavne temi, kdo neumi apgrejdovat nebo na to nemaji hw (a radi si proto stahnou "superzabezpecenizdarma.exe"), mi naopak prijde jako super cil.

To máš sice teoreticky pravdu, ale ono mnohem víc, než na aktuálnosti OS záleží na způsobu používání PC. Málokterá ze zranitelností je natolik vážná, že ji lze zneužít i v případě, kdy k tomu uživatel sám nevhodným chováním přispěje. Ano, uživatel typu "Lama" má větší šanci, že mu dojde k problému u neaktualizovaného OS. Zkušený uživatel nepotřebuje antivir a nemá problémy ani na W7, protože většina těch problémů stejně vzniká tím, že si uživatel něco do PC natahá sám a v tom případě ho ani aktualizovaný OS nezachrání.