» Poradna » Windows (a jiné OS)

Odinstalace VLC z W10

Odinstaloval jsem VLC media player normálním způsobem, ale přesto když si chci přehrát na pc uložený film, VLC se automaticky otevře. Když ale chci vyhldat VLC (který jsem odinstaloval) tak PC nic nenajde (protože jse jej odinstaloval). Jak odinstalovat VLC totálně??? Poradíte nějaký kvalotní Uninstaller který VLC opravdu odstraní úplně?

Odpovědi na otázku

asi nejaka chyba v systemu, jestli mas/pouzivas jiny prehravac, zkus zmenit nastaveni v cem a co se otevre, podobne jako zde pro tebou zvoleny prehravachttps://www.vlchelp.com/how-to-make-vlc-the-defau...

V správcovi úloh v záložke podrobnosti klikni pravým tl. myši nad vlc.exe a zistíš odkiaľ sa spúšťa. Potom ho z disku zmaž a máš po probléme

Nezapomeň, že také musíš nastavit asociace na nově zvolený přehrávač. Když to totiž uděláš, tak tě nebude trápit ne-odinstalovaný VLC...

Jde o Win 10, tudiz se nabizi otazka: Nemate tam (krome toho uz odinstalovaneho standardniho VLC) jeste "dlazdicove" VLC?

Přesně ono je možné mít aplikaci nainstalovanou jak pro klasický desktop (ta se odebírá standardní cestou - Ovládací Panely - Programy)zak jako dlaždicovou apkuhttps://www.videolan.org/vlc/download-winrt.htmlTato paranoia kdy se stejné věci ve W10 (W8x) dělají různými způsoby mě donutila přejít u soukromého ntb na ovoce a v práci mám na desktupu stále W7.

Nebo můžeš všechno odinstalovat přes Windows Settings, tam se zobrazí víc věcí než v Control Panelu.

Manuálně smazat instalační složku VLC...