» Poradna » Windows (a jiné OS)

Odinstalace Microsoft edge

Ahoj, jak odinstalovat Microsoft Edge? Nevyužívá ho windows na něco důležitého nebo nejde v nastavení odinstalovat jen protože chtěj abych ho měl na počítači? Díky

Odpovědi na otázku

MS pritvrdil, zdá sa že to celkovo už nejde. Iba dáko obmedziť...https://www.computerhope.com/issues/ch001835.htm

Jak odinstalovat nový Edge (založen na Chromiu)Pomocí Průzkumníka Windows nejprve přejděte do složky C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\Application\Zde Vás bude zajímat číselný název složky – to je totiž verze Edge a tu budeme potřebovat. 1. Otevřete nabídku Start a vyhledejte Příkazový řádek. 2. Klepněte na ikonu pravým tlačítkem myši a zvolte Spustit jako správce. 3. Povolte aplikaci provádění změn stiskem tlačítka Ano. 4. Zadejte a potvrďte příkaz: cd "C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\Application\84.0.522.52\Installer" 5. Následně zadejte a potvrďte příkaz: setup.exe --uninstall --system-level --verbose-logging --force-uninstall A máte hotovo, nový Edge je pryč.

Edge už nahradil IE a plní úlohy v systéme, teda systém využíva jeho funkcionality, je lepšie si ho nechať, ako neskôr riešiť nefunkčnosť os.

A důvod odinstalace ?

obávám se, že odinstalovat ho nelze. Je to nedílná součást OS a MS by ti řekl, že sorry, ale že se jeho funkcionalita využívá obecně v OS i pro jiné úlohy než je prohlížení netu.