Odhlučněný rámeček na 3,5" disk

Ahoj, měl by někdo tip na odhlučněný rámeček na 3,5" disk? Koupil jsem si teď nedávno nový disk do NAS a není úplně.. tichý. V Icy-Boxu který není odhlučněný ale dělá až moc velký rachot. Když ho mám venku volně na SATA redukci, tak je tichý dost. Proto teď hledám něco, čím bych nahradil pro tento jeden disk Icy-Box. Disk vadný není, kdyby jo tak už jsem ho vrátil a vzal jiný.Dík za tipy

Odpovědi na otázku

V tom dotazu je takovy zmatek, ze se mi snad ani nechce odpovidat. Umite vy, deti, poskladat jedno smyslu plne souveti? Predpokladam, ze nemluvis o zadnem NASu, ale ze mluvis o externim boxu pro disk do USB?Hodne lidi zde, vcetne me, opakovane doporucuji Axagonhttps://www.alza.cz/axagon-ee35-xa3-aline-d17...

Jeste pripominka k tomu Axagonu - odhlucneni zlepsis tim, ze disk nebudes pouzivat nastojato v pribalenem drzaku, ale budes ho pouzivat nalezato, pricemz na spodni hranu nalepis 4 silikonovy cocky.

Disk je WD Red Pro 18TB (Disk do NAS), ale mám ho v Icy-Box (ne přímo v tomhle konkrétním https://www.czc.cz/icy-box-ib-rd3620su3/1616... , ale v IB-3640SU3 . Když se dívám na zmíněný Axagon, tak jsem správně měl zmínit už v popisu, že se jedná o 18TB disk, protože Axagon má v popisu max 20TB. Disk samotný když se točí, tak není slyšet. Ale když něco čte, tak to slyšet jde a ten Icy-Box dokonce až snad zesiluje ten zvuk, protože po připojení k docku (ne rámečku) ten hluk při čtení není výraznější než u jiných disků.Snad jsem to teď popsal líp ;)Předtím jsem měl v Icy-Boxu 3-4 disky, kvůli konce jejich životnosti jsem je nahradil tímhle. Který ale ve výsledku dělá větší hluk (v boxu!) než ty předchozí (taky WD RED, ale nižší kapacity)

Disk s vyssi kapacitou dela prirozene vetsi hluk, nez ho delal disk s mensi kapacitou. Je zde totiz vice ploten, vice ramen, … Takze to neres a pouzivej dal ten stavajici ramecek.

Vyssi hluk zpusobuje spis 7200 vs. 5400 otacek nez pocet ploten a ramen

místo 9ks 2TB disků má jeden 18TB který není 9x hlučnější ale spíš tak 2x než obyčejný disk.. a stejně mu to vadí..

O co míň jde slyšet jak se ten disk točí a vibruje, o to víc jde slyšet práce hlav v tom heliu. Bohužel v tom kovovém boxu je ten hluk výraznější, to mi vadí. Je to jak když se dělá popcorn v mikrovlnce. Přitom disk je opravdu ok, může za to konstrukce toho boxu... Disk zabalit do něčeho a celé to strčit do akustické pěny... Já vím že v tady tom příspěvku vypadám, jak kdybych byl nemocný, ale dívat se na film a u toho poslouchat "pukání popcornu" je fakt na nic.Mít technickou místnost, tak to zavřu tam a neřeším. Nemám, bohužel.

kup jednodiskový Synology, hoď to na LAN někam do špajzu a máš klid. Mít na data a filmy externí USB box s 18TB diskem je dneska fakt dost divná libůstka. Nehledě na to že v tom usb boxu disk dost trpí otřesama - každou chvíli má někdo problém s diskem v USB boxu, ale jen promile problémů s diskama je v NASu.Tak mimochodem... kam těch 18TB zálohuješ ?

box je staticky umístěný, fakt se s ním nehýbe... Zálohu mám na předchozích discích, 3x6TB. Ideální to úplně není, ale před koupí 18TB jsem zálohu neměl vůbec žádnou.

do čeho bys to chtěl zabalit, aby to tlumilo hluk a přitom se disk neupekl? Což by se právě stalo kdybys to nacpal do té pěny.

BOXy jsou dělané na relativně krátkodobou zátěž/provoz, když to "zabalíš", tak ho upečeš. Navíc ten disky má vyšší otáčky a má vevnitř více "věcí" - největší produkce tepla je od ploten (tření). Aspoň jednodiskový NAS je na tom lépe.

Jinak tim, jaky mas disk a jaky mas soucasny externi box, bys mel priste zacit svuj dotaz

ty si kupil hentaku picovinu za 2500, ked synology 120j stoji 2800? Gratulujem.

v te píčovině může mít 4 disky a dělá to větší kravál.. Ale jsou lidi co ty USB boxy prostě vyžadujou.. mám uživatele kterej už má asi třetí model, vždycky se mu v tom podělá disk a přijde o data ale on si zase musí koupit USB box - hlavně prý aby to mělo raid že mu to zajistí ztrátu dat... několikrát jsem se snažil mu vnutit NAS.. Zbytečný. Zdá se mu to složitý, nemá to kam dát, nermá síť... problémy problémy... Takže má jeden USB box s Mirrorem a druhej kam si to složitě (ručně) zálohuje.Kdo chce kam...

a ako ti ta krabica so 4 diskmi posle upozornenie na zavadu? Lebo to syno posle nieco taketo:Vážený uživateli,fond úložiště 1 (SHR) v zařízení XY je v omezeném režimu (celkový počet disků: 2; počet aktivních disků: 1).a vies, ze mas vymenit disk.

dva dni pred tym..Vážený uživateli,podívejte se na následující měsíční sestavu stavu disků na zařízení XY. Stav jednotlivých disků je možné zkontrolovat v nabídce Správce úložiště > HDD/SSD > Informace o stavu.Zobrazí se pouze disky s problémy.Drive 2 Stav S.M.A.R.T.: Chyba

presne tak. Diky tem upozornenim se u Synology v podstate nestane ze by nekdo prisel o data. Nejen to posila upozorneni, ale i to pak dost neprehlednutyelne pipa.Jeste se mi nestalo ze bych musel u nekoho resit zachranu dat. Naproti tomu z USB disku je to kazdou chvili a cena zacina na 5000 bez DPH (ale jednou to bylo i za 25.000)

Hele já souhlasím, že Synology by bylo lepší řešení. V předchozí konfiguraci kdy jsem měl 4x6TB disky by byl super. Ale teď mám 18TB disk a ani DS920+ za 15k nebo na dva disky DS720+ za 12k ho nepodporuje. Časem (ne hned) budu stejně potřebovat další disk. Ano, řešení by bylo koupit si 2x14TB aby ho Synology vzalo. Ale ta vstupní investice čistě za železo ve kterém se to bude točit je na mě zatím moc, bohužel. Nakonec jsem tady díky boxu za trojku veřejně za blbce a teď s přiznáním barvy i za socku. Myslím, že tu diskuzi můžeme uzavřít.

lebo si kupil super novinku, kde este nemali cas podporu pridat. Mal si kupit 16TB, to ti podporuje aj ta 120j

Ak vonku je tichý , tak potom ti drncajú plechy na tom kráme čo si si kúpil . Zase chcel niekto ušetriť 20€ ?