Odhadovaná cena starého PC

Chci prodat svůj starej PC kvůli koupi nového ale nevím jestli má nějakou cenu ještě, popřípadě jakou?spec: Procesor: AMD FX-6300 3.5 GHz 6jádrový, (Turbo: 4.1 GHz) (L2 cache 6MB, L3 cache 8MB)Chladič: COL chladič CPU GELID Tranquillo rev.2Základní deska: Gigabyte GA-970A-DS3P, chipset AMD 970 / SB950, Socket AM3+, 2x USB 3.0, 6x USB 2.0, 2x PS/2, 3x audio jack, 4x DDR3, 2x PCIe 2.0 x16, 1x PCIe x1, 2x PCI, GLan, ATXGrafická karta: MSI AMD R9 270X GAMING 2G, 2GB GDDR5, 256bit, TwinFrozr4Síťová karta: 10/100/1000 MbitOperační paměť: 1x DIMM DDR3 8 GB 1600 MHzOptická mechanika: DVD-RW SATA LG GH24NSPevný disk: WD Blue 1 TB, SATAIII/600, 64MB cache, 7200 ot./minPC skříň: CASE SHARKOON Vaya, ATX, bez zdroje, černá s červeným podsvícenímZdroj: Seasonic Energy knight 500W BRONZE 80PLUS+ originální Windows 10 64BitKupován na začátku roku 2015 za 18k, po cca jeden a půl roce vyměněna grafika za novou (stejný model), PC je plně funkční, hezky jsem o něj dbal :DPředem děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Možná 2000 by za to někdo dát mohl, pokud ty "originál Windows" nejsou odněkud z Aukra za 150kč, ale za normální cenu z oficiálního prodeje.

Ale no tak. Sice si to není nic, po čem by dnes někdo rozumný toužil, ale bazar se neřídí rozumem. Já bych to zkusil klidně za 5000-6000,- (možná i víc, dolů se dá jít vždycky, ale nahoru ne). Neptá se, za kolik to tady někdo z nás koupí. Ptá se za kolik to prodá. Komukoliv. To jsou dost rozdílné otázky.

Zkusit se da cokoli, prodavat to muze treba jako muzejni exponat za 20000 a samosebou vzdycky muze natrefit na vola co mu tech 6000 da Zazraky se proste deji. Otazka taky je, jak dlouho se to chysta prodavat, protoze takovy zazrak se nemusi stat prvni tyden, prvni mesic ani prvni rok Za me je 3250 max, pokud bych tedy dany stroj chtel (tj. pouze zohledneno "ucetni" stari a tzv. bez zaruky), ale jelikoz je to co to je, tak nechtel - vlastne ani po dilech bych nic z toho asi nemel vyuziti - mozna tu DDR3 pamet, jinak je to treba z meho pohledu vicemene elektroodpad.

Ono to vzdycky ma cenu jen takovou kolik je nekdo za to ochoten dat. Ja to koupim treba za 10 eur.

Bazar se neřídí reálnou cenou, napal cenu, prodej to jako super herní počítač, kde jede Fortnite a začni třeba na 10K (s cenou pak choď dolů), třeba se nějakej jouda chytne. Co na tom, že Fortnite rozjede i mobil ... hlavně prodávej bez záruky.

Ty MSW 10 jsou skutečně originální? A OEM, nebo FPP?To je asi tak jediné, co je na tom za koupi.Pokud je to pochybná licence od pochybných překupníků, tak větší cenu mají spíše některé komponenty samostatně.

byl Windows 8 FPP updatován na Windows 10 Home

Pokud je to FFP, nebylo by pro tebe lepší si ji nechat do jiných PC? V bazarovém PC má licence prakticky nulovou hodnotu. Ty ji naopak můžeš použít ve svém novém PC.

Můžu? Já právě myslel že jakmile se aktivuje na nějakém zařízení tak už ji nemůžu použít na dalším, jestli to tak je tak to je dobrá zpráva.

Na tvojí licenci W8 to nemá vliv. Tu můžeš nainstalovat na jiný PC. Je to krabicovka.Nic neuděláš s tou W10, co je na tomto PC. Ta je zapsaná na serverech MS, takže i když k tomu nedáš svůj štítek s FPP, tak ji nový majitel bude mít. Ale PC prodej bez OS, smazané. Takže si ji nech a použij ji jinde. A pokud chceš W10, upgrade stále funguje (byť už pouze technicky a ne oficiálně, ale MS je rád za každého s W10).

odhadnout cenu lze pod jednotlivych dilu, staci od tech nejhodnotnejsich gpu, cpu, mb a ram prohledat na bazosi ci aukru jednotlive a zjistis cenu celkove nebo muzes i prodat jednotlive.

Ok děkuji za rady :)

Tak sem našel prodejce, koupi to za 6k i s Windows že prej jestli to utahne fortnite, což utahne ale není 6k málo, respektive typek nesmlouval že prej je to přijatelná cena tak nevím jestli to nenabízím za málo?

Já bych neotálel. O moc více za to nedostaneš. Zkus si nechat tu W8 FPP s tím, že W10 je na tom registrovaný. Pokud na to přistoupí, je to ok.

Myslim, ze muzes byt stastny, ze za to nekdo ty prachy da.Je to dnes uz na slusne hrani nepouzitelna historie.

vo vedlajsom vlakne mas takuto podobnu dosku (sAM3) ako ze mu napucali kondenzatory a doska nejde.. co myslis, ze kolko pojde ta tvoja? Ja osobne by som za tento pocitac nedal viac ako 50€/1300 korun = 1000 alebo 1500 kedze sa bavime o symbolickej sume...

To nikdo z nás. Viz nahoře. Otázka nezní, za kolik my to (ne)koupíme, ale za kolik je možné to prodat. Jak vidíš, našel se trotl, co mu nabídl 6k, tak proč toho nevyužít? Ty bys mu řekl: "Hele 6k je moc, já dej mi litr, cokoliv víc je kravina."? Já tedy ne.

nie, ja takto stare pc predavam za 50, stym, ze ked sa to do.be tak nech to rovno vyhodi. Chce/nechce.. uz som zazil par pacientov, co potom zamnou chodili, ze pokazilosatosamo.. dakujem, nestoji mi to za tie nervy. A ked to nikto nechce kupit, tak to darujem ako teraz sobotu jeden notebook s i3, 4GB, 120 SSD.. bolo to rozbite jak ciganske hracky, nebudem to predavat, darujem.

S tebou musí být radost obchodovat.

nechapem :) ved dostal zadarmo funkcny notebook s ci3.. predavat by som to nepredaval, lebo sa to moze pokazit o 2 hodiny, alebo o mesiac alebo nikdy.. To ked nieje znak mojej serioznosti, tak uz potom neviem co..

No však právě. Máš toho více? Klidně u tebe začnu tento šrot za tvé ceny vykupovat ve velkém a vydělávat na tom násobně více.

Ber to vsema deseti.Mam radost i za tebe - vyfot se s nim a nech si to zaramovat, jelikoz takove stesti se casto nedeje.

prodej prvni zajimave nabidce, ja takhle spekuloval 2 mesice, pak jsem na PC zapomnel a po dalsich 3 letech hodnota nula

On si ale ty Windows 8 nemůže nechat. Je to podkladová licence ze které byl vygenerovaný (navázaný) ten upgrade na Windows 10.Viz. licenční podmínky.

Ale může. Prodá to bez OS. Upgrade na W10 nezrušil přenositelnost W8 FPP licence.

Ale tak asi bych mu tam ten Windows měl nechat, ne? Přece jenom počítají s tím že to bude funkční mašina aniž by se tam museli jebat s instalací Windowsu, ne? Co tu tak čtu tak 6k je docela v pohodě, tak by si ten Win. zasloužil..

windows je viazany na dosku. Ak ten PC ides predat a bude sa dalej pouzivat, tak ho tam nechaj - nainstaluje sa bez zadania lic. cisla, lebo si MS server pamata dosku.. Ak to ides vyhodit do zberneho dvora, tak si windows nechaj a pouzi v inom PC.