Odhad ceny PC s R9 3900X, 32 GB RAM, RTX 3090, 1 TB M.2 a vodným chladením

Dobrý den měl bych dva dotazy.Chci si koupit pc o této sestavě zajímá mě zda-li je tato sestava dobrá a komponenty k sobě pasují ( jsem v tomhle ohledu laik)-Skřín -NZXT H700 White-Deska - MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI-CPU - AMD RYZEN 9 3900X-Chladič CPU - MSI MAG CORELIQUID 360R-Ramky - HyperX 32GB DDR4 3200MHz CL16 FURY Black series-GPU - EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA-Zdroj - EVGA SuperNOVA -850 G2-SSD - Samsung SSD 970 EVO, M.2 - 1TB-HDD - Seagate BarraCuda 2TB-Větráky - NZXT Aer RGB 2-Kabely - Phanteks opletené černočervené kabelyJakou hodnotu to tak v tuhle chvíli může mít?A za druhý jaká je tak životnost grafické karty především této rtx 3090Popřípadě jak ji prodloužitMnohokrat dekuji//Titulek upraven.//

Odpovědi na otázku

Zivotnost karty zatim nikdo nezna, na to jsou na trhu prilis kratce, ale prodejci si bezne veri na 3lete zaruky, takze to by temer urcite mela vydrzet a pravdepodobne prekonat. Obecne zivotnosti komponent pomaha, kdyz se neprehrivaji, takze pokud nechcete podtaktovavat a obetovat vykon, tak to chce dobre vetranou skrin. Take je dobre mit kvalitni zdroj. V tuto chvili ta sestava bude mit relativne vysokou hodnotu, kvuli nedostupnosti a s ni souvisejici vysoke cene graficke karty. Je otazkou, kdyz uz stavite relativne highendovy herni pocitac, zda ma cenu porizovat Ryzen 3900X a nejit rovnou do 5900X, ale to byste potreboval i jinou desku. Ryzeny 5xxx jsou ted sice spatne dostupne a musi se cekat, ale pravdepodobne bude snaz sehnatelny nez graficka karta. A jelikoz u her nutne neplati ono stare porekadlo cim vic jader tim vic adidas, tak je otazkou, zda by stejnou sluzbu jako 3900X neodvedla 5800X, ktera ani neni vyrazne drazsi.

Proč jinou desku? X570 řadu 5000 umí. Ale pokud nepotřebuje těch pár věcí, co má X570 navíc, stačí bohatě B550 deska.

Oni je dali zakerne na konec support listu jsem je uplne prehledl. Diky za opravu.

X570, B550 a A520 byly vydány pro Ryzeny 5000, takže by bylo hodně divné, kdyby je nějaká v seznamu podporovaných neměla.

Bylo, ale ta deska nema podporu od prvniho BIOSu, tak jsem si rikal, ze ji treba zatim zapomneli aktualizovat

Pokud to má být na hry, tak si kup CPU řady Ryzen 5000. Jinak budiž.Hodnotu to má takovou, jakou ti ukáže eshop, ve kterém to naházíš do košíku. Grafika vydrží tak dlouho, dokud se nerozbije. Je to něco mezi nulou (=nefunguje od začátku) a morálním nekonečnem (=chcípne až v době, kdy už její stav nikoho nezajímá).

Dekuji za odpovedi no pan za nej chce 85 000,- tak se rozhoduji, jestli ta cena je adekvatní.

Normalne stroji RTX 3090 cca 45k, aktualne i 100k ... takze ... .

Není.

2200€... oficialna cena 3090 je cca 1500€, takze ten PC okolo mas 700. Ryzen3900 stoji aktualne 440, takze sam vidis, ze ta cena nieje vobec zla. Ale polozme si otazku, preco by niekto v case nedostatku grafik predaval takto highend pocitac za relativne nizku cenu? Na tvojom mieste by som (ak teda sa ti nepokazil stary pc a nutne potrebujes novy) nic nekupoval a uz vobec nie podozrivo vyhodny bazar

sorry, chyba v prepocte kurzu.. 3250€, takze beriem spet to o vyhodnosti, ostatne zostava

Pc zadny prave nemam prechazim z xboxu sx

vybral si si ten najhorsi mozny cas, takyto nedostatok grafik nebol este nikdy. Za tie $$$ kupis normalne 2 herne pocitace strednej triedy.

Jasny no ale zase nez bych se dostal nejak na ten highend pc tak to by bylo buhvi kdy ne

na to, aby si si slusne zahral, nemusis mat highend pc

To asi ne ale v tomhle jsem trosku asi jeblej a chci mit to nejlepsi a hrat na velke rozlyseni s vysokym fpsAsi to zni blbe ale nejak to tak mam

v tom pripade tato zostava je skoro dokonala. Kup, vymen 3900x za 5900x a mas na rok-dva pokoj

A za dva roky bude uz nedostatecna?Myslel jsem ze by to aspon 5 let mohlo vydrzet

Ťažko povedať aký 1c výkon budú za 5 rokov vyžadovať hry. Ale tiež si myslím, že s takou zostavou (R9 5900X a RTX 3090) budeš mať pokoj viac ako 2 roky.

"Ťažko povedať aký 1c výkon budú za 5 rokov vyžadovať hry"Prave naopak lehko povedat... Hry jsou cilene primarne na konzole a za 5 let tu jeste bude soucasna generace, takze bez problemu.

najdi si testy 980ti - to bola rovnaka trieda ako teraz 3090, ci by si snou teraz chcel hrat, ked omietas strednu triedu.

A jaky je rozdil mezi temi procesory udela to hodne na vykonu?Nechapu jen z jakeho duvodu ji menit

chces mat vela fps? Chces. Chces mat highend pocitac? Chces. S 3900x bez problemov vydrzis, ale na trhu su uz rychlejsie procesory, takze ked vyhodis von oknom 3300€ za debilny herny PC, tak uz tych par stoviek za lepsie CPU ta nezabijehttps://www.youtube.com/watch

Ok a zvladnu si to tam namontovat sam?

Proc myslis ze debilny? Jako je spatny nebo nerozumim asi

"Debilny" je proto, že je mnohem lepší, než má doma roob Jinak pokud se ptáš, jestli zvládneš si to tam namontovat, tak to raději svěř servisu.

Ok diky 🥴

Udělá to v podstatě kulový. Pokud se nezapne měřič FPS tak to člověk nepozná vůbec, s FPS měřičem to pozná a je to tak bezvýznamné že to nemá smysl řešit. Nevím, ale řešit 150 bebo 180 FPS? Já si dobrovolně lockuju na 60, grafika pak nejede na plný plyn, jede potichu.Teď jsem dokonce prodal herní pc a hraju na pasivně chlazeném laptopu přes Geforce now, nejen že ušetřím ranec za elektřinu, ale tichší herní sestavu udělat nejde.

Pc nemam prechazim prave z xboxu sx

není to dobrý pc, pokud chceš špičkový pc, napiš kinovi, umí sehnat i grafiky, který běžný smtelník nesežene, pc ti sestaví i dovezehttps://forum.zive.cz/memberlist.php

Cena na tu sestavu OK, přeplácíš hlavně za GPU, která stojí běžně na bazoši 70tis.Za 65tis+ jsou občas i na Alze a jsou hned pryč, takže cena za to vše je dobrá.Na hry ti stačí i ta 3900X, rozdíl oproti 5900X bude ve 4K žádný :)Pokud potřebuješ a nemůžeš čekat, jdi do toho, ten PC bude rychle pryč.

Na Alze máš vyváženější sestavu a novou a levnější ;)Ve 4K u hodně her je výkon GPU podobný.https://www.alza.cz/alzapc/alza-battlebox-ryz...