Odhad ceny mojeho pc dnešní trh

Procesor: AMD FX-6100GPU: Radeon RX 580 8 GB xfx XXX editionPaměť: 16,0 GB DDR3Disk: TOSHIBA DT01ACA100 1TBSSD: Seagate BarraCuda SSD ZA250CM10002 250GBWindows 10 Pro 64 bit 20H2 + gf Driver Radeon software 21.5.2Kolik je podle vás odhad mého PC, který jsem si skládal před půl rokem?//Zkráceno//

Odpovědi na otázku

FX6100 před půl rokem? Z toho je prodejná leda grafika.

Prodej grafiku, zbytek za odvoz nebo sběrný dvůr.

ja ku kolegom vyssie pridam este to SSD a mozno HDD ak nema vadne sektory, ostatne odnes na zberny dvor.

tl;dr - hodnota dilu na Aukru od 1Kc.

A ja ke kolegum jeste pridam ramky. Za ty taky par stovek dostanes na bazaru.

Pořád solidní sestava. Tento CPU jsem ještě před 2 roky měl a díky 6 jádrům se výkon jakžtakž drží i když je to úplně původní Bulldozer. Nevím, zda se najde někdo, kdo by to koupil jako celek.CPU 400-500,-RAM 700-900,-GPU 5000-8000,-Zdroj?Deska?HDD/SSD? - chybí SMART

To cpu byl šunt už když vyšlo a od 6 jádra to má dost daleko (měl jsme 6300 a 8350.. ). ty cpu jsme před 5 rokama rozdal v podstatě... nehodily se na nic, na práci to žralo jak tank, na hry to nemělo výkon a o těžbě se ani nebavím.. Nikdo na planetě mě nepesvědčí že ty bulldozery byly (nedejbože jsou) dobré cpu.

Jako tank žerou Intely posledních pár let. FX 6100 ve své době byl celkem pomalý, ale postupem času s přibývajícími multithread aplikacemi výkon neklesal tolik jako u 2/4 vláknové konkurence. Toto CPU se dá krásně chladit, vůbec netopí ( má pájený heat spreader ) a při podvoltování jsem se dostal při základní frekvenci a zatížení všech jader na 70W. Se vzduchovým chladičem jsem ho na zkoušku stabilně přetaktoval na 4,6GHz na všech jádrech ( a v tomto případě je to opravdu užraný tank ). O tyto CPU je pořád slušný zájem, když se dá rozumná cena

on to bol celkom dobry lowend v roku 2012-13, dnes sme uplne inde a mame rok 2021. Natrhne mu prdel 2jadrovy 35W 3000ghttps://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-FX-6100-Six-C...

Měl jsem možnost přejít z AM3+ na AM4 s Athlon 200GE. Nestálo mě to prakticky nic navíc ( prodej AM3/nákup AM4 ) a ještě jsem ušetřil v budoucnu na elektřině. Mohu potvrdit, že ten Athlon se ve hrách tomu FX v pohodě vyrovnal a často i překonal. Když si najdete testy, tak se na něm dá relativně dobře hrát. Reakce v systému byly ale pomalejší na tom dvoujádru ( Winrar+Firefox atd. ). Na internetu je spousta videí třeba i v Cyberpunk 2077 na FX 8350 a že by to bylo nehratelné, tak to ani náhodou

Reakce na "daw"A aby nezůstalo jen u slov, tak přidávám pár odkazů, jak to tedy s "nevýkonem" Bulldozeru je. Našel jsem odkaz na recenzi od legendárního Obra. U něj opravdu nehrozí, že by stranil AMD. Spotřeba FX 6100 solidní a výkon celkem nízký. Core i5 2300 ( 4/4 ) má v té době v průměru o 26% vyšší výkon. V roce 2021 je situace jiná ( v Passmark je FX rychlejší o 8% ). Na FX 6100 3,3GHz jsem dohrál plynule hry s limitem 45FPS jako GTA 5, Assassin's Creed Unity, Deus Ex: Mankind Divided, Watch Dogs a Thief 2014. Toto byly pro mě tenkrát asi nejnáročnější hry na CPU. A bez větších propadů FPS. Ty "užrané" Bulldozery se ke konci dělaly běžně 35/65w včetně na tu dobu rychlou iGPU. Dokonce i v Userbenchmark je FX 6100 pomalejší jen o 17%. A že je to pěkně směšný test, když zde dokáže úplně běžně starší 4/4 Core i3 o trochu porazit i můj 8/16 Ryzen 7 1700Xhttps://pctuning.cz/article/amd-bulldozer-tes... https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-FX-6100-Six-C... https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-230...

"Natrhne mu prdel 2jadrovy 35W 3000g "děláš si srandu ? Natrhne mu prdel i 4 roky starý NTB procesor s TDP 15W a taktem 1,6GHz FX-6100 si prostě dneska pořídí dobrovolně jen nějakej trouba.https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-FX-6100-Six-C...

To je mi ale překvapení, že 4/8 CPU od Intelu z roku 2017 dokáže porazit Bulldozer 6/6 z roku 2011. A co teprve 15w Ryzen 7 5800U. Ale těch "troubů" co tyto CPU za pár stokorun na bazarech kupují je spoustahttps://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-FX-6100-Six-C...

RX 580 8Gb som kúpil pred,3m,rokomi za 100€....Ten šrot nemá cenu !

RX 580 vykupuju mineri aj za 400 EUR

Ten Radeon RX 580 8 GB ponúkni za 10 000 CZK nejakému minerovi, zvyšok možno predáš za 3 000 CZK ak je legálny Windows.