» Poradna » Počítačové sítě

Odezva k síťové jednotce

Mám docela zapeklitý problém. Po spuštění systému Windows XP Prof. trvá přibližně 30s než se mi zobrazí obsah namapované síťové jednotky na serveru (W2003). Ze sítě spouštím i informační systém a první spuštení trvá 30s. Další spuštění je již v pořádku.

Pokud ale obsah síťové jednotky vypíšu přes příkazový řádek, spustím program přes příkazový řádek, vše běží okamžitě. Zkoušel jsem povypínat antivirové programy, firewally, programy a služby co se spouštěly po zapnutí a nic nepomáhá. Nesetkali jste se s něčím podobným?

Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Zkus tuhletu ptakovinu. Ve vetsine pripadu to pomaha. Kdyz nepomuze, tak to vratis zpatky.

http://www.zive.cz/clanky/zrychlete-si-proch... ...

Na vině je funkce (chyba?) Windows 2000, která při procházení počítačů prohledává také naplánované úkoly. To může zbrzdit prohlížení až na 30sekundové prodlevy.