Odešla mi grafika?

Zdravim,chtel bych se zeptat jestli tady to může znamenat odcházení grafiky.Nedávno jsem měnil CPU,zakladni desku a Ramky,ale nestíha mi vůbec grafika(Msi GeForce GTX 750Ti 2gb) ,všimnul jsem si že mi grafika jede přes jeji maximální frekvencí,tak jsem zkousel pomoci Nvidia Inspector ,nastavit aby mi jela max na 1089MHz,ale pri spuštění hry mi na obrazovce vyskočily nemolik "barevných čtverečků"a restartoval počítač ,a tohle mi udelalo vzdycky i kdyz sem dal treba -1MHz...ale jeste chci dodat ze grafika byla zapojena ve slotu PCie x16 1.1 asi cca 3 roky a ted je zapojena do 3.0 mohlo se stat ze byla zvykla a ted to proste nejak nedala?Budu rad za info.DikyCpu:Intel i5 6600K,3.5GHzGrafika :Msi GeForce GTX 750Ti 2gbPaměť:8gb ,DDR4,2400MHzZákladní deska:Msi B250M gaming proOs:Windows 10 64 bitZdroj:500W

Odpovědi na otázku

Grafice je úplně jedno, v jaké verzi PCIe je zapojena. Deaktivuj všechno, co se týká grafiky (jak ten inspector, tak i pokud tam máš něco na OC) a pak grafiku otestuj ve Furmarku. Pokud bude házet chyby v obraze, může být vadná.Pro jistotu by bylo dobré ji zkusit i v jiném PC, ať vyloužíš, že je za tím něco jiného.

Pretestovat RAM s memtest+ (nechat bezat aspon 4 hodiny, pripadne celu noc)Stiahnut najnovsi ovladac VGA a spravit komplet preinstalaciu (pri instalacii je tam taka volba). Vsetky takty nastavit na Default (niekto sa s tym musel hrat, samo od seba si to vyssie takty nenastavi).Nechat bezat napriklad Unigine Valley a sledovat, ci sa PC restartne alebo zamrzne.Pokial bude RAM OK a PC sa bude restartovat, tak je to najskor vadnou GPU, ale idealne by bolo ju vymenit za inu, podobnu a porovnat, ci sa PC bude chovat lepsie s tou druhou VGA.

Tohle je přesně dle hesla: Neopravuj něco, co není rozbité!!To že by jste řešil, že má nižší takty, to bych pochopil, ale to že má vyšší??? Kromě toho myslím, že tyhle už měli turbo, takže to je vlastně správně. A máte dokonce MSI, která pokud je to gaming verze, na to měla 3 profily.Prostě všechno vypněte, nastavte všude default a pak to zkuste! Pokud to poběží tak to nechte. Artefakty v odraze samozřejmě nemají být, takže pokud je to dělá, je to špatně.Jen je otázka, zda to je tím, že jste to rozvrtal, nebo opravdu zrovna v tu chvíli začala umírat.

Test jsem jsem delal asi 3,5 H a proběhl v pořádku žádny error ,nic ,a ano tahle grafika ma boost ale na 1183MHz ale kdyz hraju tak vyskočí az na 1215MHz a začnou se sekat hry i cely system 😐

Sama od sebe se nepřetaktuje. Takže ji otestuj v jiném PC. Vyloučíš tím nějaké nevhodné nastavení v tvém systému, o kterém už dávno nevíš. Pokud se tam bude chovat normálně, tak máš jen SW problém a v nejhorším to vyřeší přeinstalování Windows. Pokud ale bude výsledek stejný, tak to bude horší.

Je celkom mozne, ze ten OC ta grafika uz nedava a zacne sa prehrievat. Vtedy sa to presne prejavuje sekanim.Ake su teploty toho GPU, ked sa to zacne sekat?

Okolo 60°C

A system jsem zkousel přeinstalovat,ale nepomohlo..

1) zkuste jí v jiném PC2) Jste si jistý, že problém dělá opravdu grafika? Nemůže dělat problémy procesor? Jak chladíte jeho?3) Pokud je to opravdu grafika a není to sw chyba, tak bude asi kaput. Chvíli budete muset používat integrovanou, než pořídíte novou. K i5 6600K lze dát skoro cokoli, takže pak už záleží jen na financích a zdroji.

Procesor chladim SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024,při zátěži má max 45°C,a určitě to je grafikou protoze je prostě přetěžována pres jeji maximální frekvenci (boost)jenom nevim proč,dříve mi jela uplne v pohodě.. bouzel grafiku nemam jak vyzkouset v jinym pc 😐

Ok, pokud se to chovalo stejně i před přeinstalací OS, asi bude fakt problém přímo v ní.Ještě zkus nainstalovat SW "MSI Gaming APP" od MSI, kde se dá přepínat mezi těmi třemi profily a přepni to na ten nejnižší - 1085 MHz / 1020 MHz (Silent mode).

Boostem to není. Asi by jste měl vědět, že boost má sice něco napsáno, od výrobce (dokladovaná boost), kde to je oficiálně pro všechny karty. Nicméně, to že to běží více je běžný jev a je správný!!!!Za prvé jde o to, že každý čip je trochu jiný, každá karta má trochu jinou rezervu v napájení, a v neposlední řadě si nechává každý výrobce rezervu, atd....... Moje GTX 1070 má boost psaný 1797MHz při OC modu, ale co jsem testoval (teď už to nesleduji), tak mě to všude lítalo/lítá cca 1950MHz. A to jsem to nikterak netaktoval!!Takže už prosím neřešte, že to běží více, je to dobře!!! Tedy pokud jste si nějak nehrál s nastavením karty. Řeší si to automaticky sama.Jinak pokud i reinstal PC byl proveden a vše je čistě v default nastavení bez nějakých tunítek, tak asi bude problém v ní. Bohužel. Otestováním v jiném PC by se to vyloučilo určitě. Můžete zkusit ještě omezit ty takty ručně, buď přes gaming aplikaci, nebo MSI afterburner. Více udělat nelze.PS: Do 45°C u CPU v max zátěži je u i5 6600K docela málo. Tomu moc nevěřím.

To jsem vsechno zkousel ,v Msi afterbourner jsem zkousel ten(silentmode)chvilku se to drzelo na 1089MHz (60fps)ale pak to zkocilo zase na 1215 MHz a zacalo sekat a spadlo to az na 20fps...Jinak kdyz jsem zkousel nastavit co koliv s frekvencema ,tak po zapnuti hry se mi PC vzdy restartuje😐a taky jsem si všimnul ale to už dělá déle,že při zátěži vydává grafika potiché "skřípání"nevim jak to popsat😁..

Ted jsem zkoušel jednu hru a cela obrazovka byka zelená a přes ní probíhali čáry,asi po minutě se to dalo do normálu a zase restartoval počítač 😐😐

Ještě ji můžeš zkusit vyloženě podtaktovat. Nastavení ji třeba jen 700 na jádře a i paměti stáhni o cca 20-30%. Ale vypadá to, že je skutečně K.O.

Tak jsem zkoušel teda stáhnou rychlost a paměť o 20%a zadny rozdil,tak jsem to zkusil o 40% a asi 5-7min jsem měl dokonce 90-100fps ,pochvilce to ale zase spadlo na 40 a pak na 20fps...😑

Promiňte že to píšu sem ale nejde mi založit na mobilu tema... Potrebuju vědět jestli k bezproblémovému chodu grafiky Aorus RX570 potřebuju software Aorus Engine.... Jestli se dá nahradit něčím jiným... Diky za odpověď.

Ne. Stačí pouze ovladač ze stránek AMD. Toto je jen SW, který umožňuje nastavení profilů a podsvícení. Nic životně důležitého.