Odešla deska?

Zdravím, známý se rozhodl, že si přeskládá počítač do jiné bedny. Má nějakou OEM sestavu od HP s intel core i5 6400, ale to asi není podstatné. Každopádně počítač předtím fungoval a po přeskládání mu už nešel zapnout, po vrácení do staré bedny už taky nefunguje. Jelikož je úplný lajk a nevěděl co dělá, tak nepoužil distanční sloupky na desku. Tudíž si myslím, že deska kvůli tomu dostala zkrat, je to možné? Nebo mu to odpálil nový zdroj, který si koupil? (https://www.czc.cz/njoy-ayrus-500-500w/21461... ) Každopádně se to teď dostalo ke mě, abych to opravil, tak by mě zajímalo, jestli může být v háji jen deska nebo i CPU. Aktuálně po zmačknutí tlačítka se roztočí větrák na CPU a asi po 1-2s se vypne a potom zase roztočí třeba na ty 2s a tak pořád dokola. Předem díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

To je nějaká náhoda a zase nějaký známý, zase původně HP počítač a zase zdroj njoy... Se nějak množíte. A nebo je to ten samý známý?https://www.zive.cz/poradna/upgrade-z-hp-pavi... Dát desku bez sloupků, to nebyl laik, ale blb. A nevěřím tomu, že by se laik jen tak pustil do takové výměny. Myslím, že se nemusíš schovávat za známého

O tomto jsem nevěděl. Jinak ano, tamtu původní diskuzi založil právě ten, kterému se to stalo a já to teď dostal na opravu. Jenže než se do něčeho pustím, tak bych rád věděl, jestli mohla odejít jen deska nebo jestli to mohlo vzít sebou i CPU. Vím, že 100% to nezjistím, když to nemám jak otestovat, ale aspoň bych chtěl vědět, jaká tam je šance, že CPU přežilo. A doopravdy se mu to povedlo naskládat bez distančních sloupků. Bohužel to původní HP envy distanční sloupy má integrované v bedně, tak si myslel, že to jen přeskládá. A ne, opravdu nejsem ten, komu se to stalo. Jsem jen druhá osoba, co to má za úkol nějak opravit.

Na tvem miste bych si nehral na "ozivovace mrtvol", protoze vynalozeny cas versus hodnota PC +naklady na pripadnou opravu jsou v silnem nepomeru. A to se uz ani nebavim o castce za samotnou opravu.zprovozneni. Vrat mu to.

Vážně? To těžko, taky tam psal o známém... Jinak nechápu, proč to dává na opravu někomu, kdo to neumí a musí tahat rozumy v poradně a nechápu, proč ty na opravu přijímáš něco, čemu nerozumíš. Každopádně je potřeba vrátit to do původního stavu a zkusit. Jestli to nepojede, tak ano, odešla deska.

To jsem zapomněl zmínit, PC jsem dal do původního stavu, zkusil jsem i jiný zdroj, který mám doma (seasonic focus plus 650w gold) Po spuštění PC (zapínal jsem propojením kontaktů na desce) se děje pouze to, co jsem popisoval. Je mi jasný, že deska je mrtvá, jen mě zajímalo, jaká je šance, že to odneslo i CPU. Každopádně neoživoval bych to, ale je to vzdálená rodina a chtějí, aby to fungovalo, takže to chci zkusit oživit. Pokud by to byla jen deska, tak je to do 1000 kč opravené.

Stejně jako jsem psal v prvním vlákně, HP deska s vysokou pravděpodobností nebude fungovat s žádným běžným ATX zdrojem. To je právě nesmysl, pokoušet se takto předělávat značkové kancelářské počítače, mají komponenty často zakázkově vyrobené a nejsou kompatibilní s běžnými komponenty, co koupíš v obchodě. Jinak procesor pravděpodobně neodešel. A kdyby náhodou ten "známý" chtěl postavit s tím procesorem funkční počítač, tak ať vyhodí tu parodii na zdroj Njoy a koupí něco normálního.

O těch deskách vím, ale takhle má klasický ATX standart, už jsem se setkal s HP deskama, co měli úplně jiné konektory, ale u téhle je vše OK, aji má klasický zapojení front panelu. A díky za info ohledně toho CPU. Seženu bazarovou B150 desku a snad to bude fungovat. Jinak o tom zdroji jsem mu již říkal a doporučil jsem mu, ať se podívá po něčem od seasonicu.

To, že má deska stejné konektory, neznamená, že má stejný standard.Například moje pracovní stanice, ze které teď píšu, potřebuje pro chod ještě tuším -12V, takže jsem musel neoriginální zdroj dovybavit dalším měničem. Potřebuje na těch -12V minimální proud, takže to nebyl žádný problém, ale na konektoru to fakt nepoznáte, chce to číst.

A zapomněl jsem dodat, že je to pracovní stanice HP.

To je tak, kdyz chce nekdo udelat z kolobezky elektrokolo. Ani kdyby to PC fungovalo, ani nakupem novych komponent, to " herni PC" nebude. "Ze zemaku pomeranc neudela".

Jednou děda vzdálená tetě spravoval zuby, děda je totiž bejvalej pomocný "bratr" zubaře...

Ještě doplním, že tazatel z předchozího dotazu je ten, kterému se to stalo. A já jsem opravu jen jeho známý.

To je dalsi volne pokracovani mexicke telenovely, nebo jedna z nich?https://m.zive.cz/poradna/upgrade-z-hp-pavi... https://m.zive.cz/poradna/po-prehozeni-komp...

Ten zdroj, to je dobrá parodie.Každopádně otestovat zdroj alespoň na základní funkce je levou zadní, divím se, že jste to ještě neudělal. Pro začátek stačí multimetr a kancelářská sponka.A jinak klasika, okleštit sestavu na minimum a tak dále, to snad netřeba popisovat, ne?

Zkoušel jsem pak na tom OEM HP zdroji i jinou sestavu a ta naběhla v pořádku, takže si myslím, že zdroj splňuje požadavky. Každopádně o tom zdroji jsme ho již informoval a vrací ho, jak jsem zmiňoval výše, doporučení na seasonic zdroj už dostal. Jinak Vytahal jsem z toho všechno, nechal jsem jen procesor s chladičem a po spuštění pořád to stejný, na 1-2s se roztočí větrák a pak se to jakoby pořád restartuje. Po vložení RAM to stejný, po vyzkoušení jiných RAM taky, takže deska na 99% mrtvá, už jsem sehnal novou, tak to otestuju a doufám, že procesor je OK. Jinak díky za rady.