» Poradna » Programy

Odesílání mailů

AHoj, mám problém na jednom PC s odesíláním mailů z webového rozhraní seznamu. Napíšu mail, kliknu na tlačítko odeslat a a seznam se zpočátku tváří, že mail odesílá, ale v polovině přestane a okno zůstane otevřené v rozepsaném mailu. W98se jsou nově nainstalovaný a na staré instalaci (obyčejné W98) to dělalo taky. :( Neodešle to v žádném prohlížeči (testováno na IE6, Mozille a Opeře).Myslíte, že by to mohlo být výkonem PC? To se mi ale nezdá...PC: CPU Cyrix 6x86MX MMX 120MHz, RAM 32MB, Grafika 8Mb, ADSL internet, Windows 98SE.

Odpovědi na otázku

výkonem to fakt nebude.takhle nadupanej stroj se jen tak nevidí

TO je PC bratrance, který ho využívá pouze na psaní textů a internet. Myslím, že je pro něj úplně zbytečné, aby pro takovou práci kupoval nějakou nadupanou mašinu. Jediné, co jsem mu doporučila je LCD kvůli očím, protože ta jeho 15´´ je fakt strašná... :( Je zbytečné vyhazovat prachy za něco, co nepotřebuje.Na ADSL píšou minimální požadavky CPU 166 (nebo tak nějak podobně). Ale to se mi právě moc nezdá, že by to mohlo s tím mít něco společného....Co? Poradí někdo? Co vyzkoušet? Nějaký nastavení odezvy či co?

Dobrý den.Zavolejte na infolinku setnamu. Pokud jste připojeni přes ADSL, tak je úplně normílní, že Vám to nejede. Budete si muset stáhnout nějakou malou utilitku a pak by to mělo fungovat.Petr

Seznam, má poslední dobou, problémy, při odesílání, a vůbec, s Elektronickou poštou, ale neposíláš, mu nějakou přílohu, a která trvá dlouho, než se odešle, to mi totiž, taky, dělá já když posílám E-Mail, třeba s nějakým větším souborem jako přílohou, tak se to jako-by, začne odesílat, v Operačním systému Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP2 CZ, a asi v půlce odesílání, ten ukazatel, zmizí, třeba v Internetovém prohlížeči Opera, asi nějaká verze 9.02 CZ, ale pořád, to jako ukazuje, přesýpací hodiny, a tak vždycky počkám, až ty přesýpací, Hodiny, jako z kurzory Myši, zmizí, a pak je ten E-Mail, odeslaný, a to je na počítači, s procesorem AMD Sempron 2200+, v Socketu (A), takže možná Normálka, ale taky, mně Internetové stránky www.seznam.cz, s tímhle, pěkně štvou, no!

Stáhni si TCP Optimizer a nastav v něm max. MTU na 1453, měl jsem naprosto stejnej problém, taky ADSL připojení a cokoliv většího na upload neprošlo.

Díky za rady. Nakonec jsem to vyřešila hned sama pomocí toho TPCOptimizeru, co zde bylo také doporučováno. Původně jsem nastavovala velikost přímo v nějakém souboru SagemMTU (poradili v O2), který je tam v instalaci, ale to mi vytuhávalo připojení. TPCOptimizer nakonec zafungoval.

ja nevim, ale pocitace do 1GHz se daji starsi sehnat treba za 2-3k, myslim ze by se takovej malej upgrade vyplatil na tomhle bych pracovat nechtel

No, já vím. Jenže pro ně je i 2-3k opravdu hodně peněz....