Odepsaná GPU

Odpovědi na otázku

To jsou ty kostičky? Hošánku, to co jsi popisoval, to často bývá odcházející grafika. Ale dnešní technika je dost složitá a umí si, tak nějak, žít vlastním životem. Taky jsem ti psal, že to mohla být jen nějaká anomálie (a věř že už jsem všelijakých "záhad" zažil, ne jen v PC a IT), pokud pomohl restart. Máš prostě štěstí. Pokud se to teda neprojeví znova, pak častěji...nechci strašit, ale i to se stává. Ale držím palce ať to byla jen opravdu jedna náhodná anomálie.

Veř že nemluvím jen tak do větru teoreticky.

Oka dik, snad to bude okej, ale bylo to zničehonic sem si hrál M&B: Fire And sword Poštelovával sem nastavení grafiky ve hře abych to rozjel s dobrými snímkama na slušné detaily a pak mi to začlo kostičkovat, řekl jsem si že to bude asi něco s nastavením ve hře... Po sléze sem šel zapnout lolko a přímo ve hře byli úplně stejně kostičky, tak sem si řekl že to nebude úplně dobrý a v tu chvíli jsem se bál že už mi ta grafika fakt nadobro odešla, měl sem s tím nehezkou zkušenost, stalo se mi i že obloha v M&B vypadala jako zasebou jdoucí obrázky s motivem různých částí hry pohybem se stupňovali a další pak podobné glitche, ale tohle vždy zmizelo pokud jsem změnil nastavení nebo restartoval hru tohle byla spíš chyba hry si myslím ... Štěstí že v nejbližší době plánují koupit komplet novej PC tenhle má zasebou už 9 let.. HDD po kontrole v Crystalu má stav ,,dobrý,, a jako šlape to furt solidně

No těžko říct, nastavením ve hře by se to nemělo začít přehřívat. Ale může to být v pohodě, však uvidíš.

No, přehřívání u GK je tak odd kolika stupňů, při hraní jsem nepřekročil 60° ventilátory se drželi při fakt velkém vytížení hry na 40-50%

Však právě v pohodě asi, kdo ví. Ber to jak prostě anomálii, to se opravdu stává. Teď se dá jen dohadovat co to bylo. Mohla to být nějaká "chyba v Matrixu", ale taky ta GK opravdu může pomalu odcházet.

A pokud pomalu odchází, tak to nemusí být jen přehříváním.

Můžu přihodit do ohně i tím že tu grafiku pretaktuji bez změny napětí na povoleny limit ? Nebo to na to nemá vliv ?

Jasně že to na životnost může mít vliv. Pokud z nějakého důvodu odchází, tak to tímto můžeš urychlit.

Sice nevím, kde je původní dotaz.....Podle toho, co píše kolega výše.....Jestli se kostičkoval obraz, tak je to hw záležitost (velmi často přehřátí) a nebo taky chyba hardwarová pamětí na grafice.No a šance, že by se to samo opravilo je prakticky nulová.Ale držím palce.

Přehřátí, jestli to způsobilo testování mých taktů bez změny napětí v AMD Overdrive, kde teploty dosahovali max 72° tak možná ano jinak při hraní myslím nepřekročili 60°..

Když problém upřesním kostičky byli vedle sebe jako ,,velké,, pixely ovšem nepokrývali celou obrazovku, ale větší část ano, kostičky trochu ,,blikaly,, ATI Radeon HD 5700 series (Juniper)

Asi to byla fakt jen nějaká anomálie už to jede skoro měsíc bez problemu, a sem rád..