» Poradna » Mobily

Odemknuti mobilu

dotaz jak odemknout mobil bez ztraty dat, ktery se zamknul sam od sebe .jedna se starsi mobil X.redmi note 4 global

Odpovědi na otázku

Sám od sebe se určitě nezamknul a odemknout bez ztráty dat nejde (pokud neznáš heslo/PIN/gesto), protože smyslem toho zámku je právě to, aby se nikdo nepovolaný k datům nedostal.

teoreticky by se mohl začít chovat nestandardně, pokud "umírá" vnitřní paměť / úložiště, ze kterého běží Android.Mně se to stalo u telefonu - nejdřív se párkrát zasekl, choval divně, potom už nechtěl ani nabootovat a kamarád mi tehdy po nějaké diagnostice řekl, že je v háji paměť = telefon na vyhození. Telefon už byl ale tak 5 let starý...

Jj, to mě napadlo dodatečně, mohlo se to teroeticky zamknout závadou paměti, ovšem v takovém případě stejně data už nebudou použitelná.

Taky se mi starsi Realme zasekl ( zamkl) ale stacil pouze pres tlacitka udelat nuceny restart a pak uz zase bezel dale. Jakl na to se dozvis v manualu k mobilu.(Na mem stacilo na asi10s drzet tlacitka napajeni + zvyseni hlasitori)

Obecně u Xaomi pomocí tlačítka zapínání a současného držení tlačítka zesílit hlasitost případně zeslabit hlasitost vstoupíš do systémového menu a dokážeš i spuštění režimu Boot. Bohužel konkrétní model neznám a tak nemohu naslepo víc poradit. Chci je říct, že není vše ztraceno. Pokud se to zamknulo díky SIM, tak interní pamět bude přístupná za použití jiné SIM kde znáš heslo.

Zámek telefonu nemá se SIM nic společného. Ten tam bude i bez SIM karty a slouží právě k tomu, aby se k datům nedostal nikdo, kdo nezná heslo. A režim boot mu v tom jaksi nijak nepomůže.

ak sa skutocne sam zamkol, tak zacalo odpocitavanie konca

Jak ten kram odemknout neporadim, ale aspon doufam ze to byla lekce aby jsi pochopil proc je potreba mit data zalohovana