Odemknutí jader u procesorů Intel

Ahoj,rád bych věděl, jestli je možné odemknou procesorové jádra i u Intelu nebo je to striktně vlastnost AMD?Případně u kterých byste doporučili odemčení?Díky mocJirka

Odpovědi na otázku

Ne.Jen historicke modely AMD.=> U zadnych.

U některých AMD šlo odemknout jádra jen z toho důvodu, že X% CPU vykazovalo u dalšího jádra chybovost a tudíž je AMD zamklo u celé řady těch CPU.Udělali to proto, aby celou řadu mohli prodat alespoň jako CPU co má o jedno jádro méně, než aby celou tu řadu CPU vyhodili z okna. Některým lidem šlo další jádro odemknout bez chyb, některým ne. Nicméně pokud vím, u Intelu se nic podobného nestalo.

Stejnak nedám na Intel dopustit AMDečko bych nikdy nebral! (Možná semnou bude souhlasit více lidí tu na poradně nebo většina dá mínusy )