Odemknutí CPU

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli lze nějak odemknout, nebo přetaktovat procesor od Intelu I5 3230M.Děkuju za odpovědi...

Odpovědi na otázku

Ne, to nelze

To M značí, že je to v notebooku. Takže ne, byla by to kravina. Ona je to kravina i v desktopech, ale vysvětlujte to amatérům co si nepřiplatí ani 500,- za větší výkon..

Jak kravina v desktopech ? Když to umím a procesor je na to dělán tak si ho potaktuju trochu ne ? dement

Hele, demente. Chapu ze si chces ve skole pomerovat curaky ve forme "hec a ja mam o par MHz vic", jenze ti znalejsi uz davno pochopili, ze narust vykonu v radu par procent se nevyrovna tak brutalnimu narustu teplot a tim padem nizsi zivotnosti komponent ty "experte". To si radeji rovnou koupim to co potrebuju.

AMD Athlon II X2 2503.0Ghz - OC 3,72 Ghz teplota: 45°C Full load > OC 52°C Full load (stock box chladič)nárůst výkonu ne jenom že je měřitelný je dokonce i viditelný při většině prací s PC včetně her.Nižší životnost ? No co tak mi nevydrží CPU 5 let ale 3 a při zrychlování vývoje je už při koupi nového procesoru druhý den zastaralý(s nadsázkou), aspoň budu mít další přívěsek na klíčenku.Tím chci jen vyvrátit vaše tvrzení a ne to že v notebooku se prostě netaktuje, design kastle je udělanej pro odvod nějakého tepla když by se povedlo nějak obejít bios a přetaktovat tak se ti NTB rozteče po stole ;)

Tak Athlon, to už patří dávno do koše, tomu nepomůže ani 6GHz. Mluvím o nynějších CPU.

Pěkná blbost.

Nechápu proč tu na fóru mají "všichni" k taktování averzi. U nynějších CPU je taktování ještě víc aktuálnější a výrobci už s tím počítají předem, proč by se jinak vyráběly komponenty s otevřenými násobičemi, bios umožňující rovnou profily přetaktování apodobné featurky ? Rovnou si odpovím: protože to funguje.

Asi znalec. Já mám svůj i5 3570k nataktovaný na 4,5Ghz, teplota max 60C, a to jen při 100% využití všech 4 jader. Jinak životnost CPU je kolik ? 20 let ? Za 4-5 let budu kupovat nové CPU, takže je mi u řiťky, že si zkrátím taktováním životnost CPU o např. polovinu. Šak si netaktuj, mě to baví a výkon "zdarma" se mi hodí.