Oddíly v harddisku

Dobrý den, přinesl jsem domů harddisk a zapojil ho jako druhý. Po zapnutí PC se mi v Tento počítač objevili tři ikonky jednotky pevných disků. První byl můj hlavní harddisk a další dvě jednotky byli právě ten druhý harddisk. Jednotka E byla veliká 40 GB a bylo napsáno rezervováno systémem. Další jednotka F byla veliká 458GB. Dále jsem na tento harddisk instaloval operační systém a při instalaci, kde jsem vybíral jednotku pro uložení operačního systému jsem měl dva oddíly a ten, kde bylo rezervováno systémem jsem chtěl sloučit a dal jsem vymazat. Po instalaci systému jsem měl harddisk snížen o uvedenou kapacitu 40 GB. Nevíte co se mi s tím stalo a kam se mi ztratilo těch 40 GB? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Windows si od Visty vytvářejí skrytý bootovací oddíl, to je on. Když ses na něj díval z jiného systému, viděl jsi jej, když se díváš z OS, který se z něj startuje, je bez písmena, ale ve Správci disků ho najdeš.

když dam správce disku a svazky, tak mi to ukáže jen ten jeden (458 GB) a ten druhý ne. Ale v celkový kapacitě mi píše těch 500 GB. A nejde nějak obnovit ten oddíl nebo svazek abych měl o těch 40 GB víc?

Radšej 1 screen ako 10 viet

Jak sem dam fotku? Já sem totiž na tabletu.

Problém maš v tablete? Ak máš v PC Internet, vytvor screen a hoď na postimage.org. Pre takéto prípady je dobré mať HBCD (ak nemáš GPT disk, lebo ten miniXP neprečíta)

Ja som sa s tým nestretol od W7 po W10. Ukázal som mu kam sa má nainštalovať a buď si vytovoril aj sda1 ako /boot, alebo som tento oddiel vytovril ja, ale OS ako taký vytvoril len 1 oddiel - systémový

Právě to zaráží i mě že mi to vytvořilo dva oddíly a když jsem ten jeden smazal tak jsem si snížil kapacitu disku.

Pri inštalátore pred samotným spustením kopírovania shift F10, spustí sa cmd, spustiť diskpart, list disk, select disk čislo, clean, vytvor primárny oddiel asi 200 MB, na OS a zbytok. OS Ti ďalší oddiel nevytvorí (inak by musel meniť veľkosti a to nerobí pri naformátovaných oddieloch)

Dostal jsem se tam, ukazuje mi ten disk se skutečnou kapacitou, ale nevím jakej pokyn vytvoří nový oddíl s volbou velikposti

Já jsem měl to samé, ale nevymazal jsem ten oddíl, kde bylo rezervováno systémem, ale vymazal jsem ten druhý oddíl, který měl kapacitu 450 GB. Taky po spuštění win jsem měl svůj disk sníženej o tuhle kapacitu. Takže můj disk měl z 500 GBpoužitelnou kapacitu nějakých 50 GB. Zbytek se prostě ztratil. Kapacitu jsem neobnovil, tak jsem disk vyhodil.

Lamovské řešení jednoduchého problému.

Přece když něco smažeš, tak to nemáš!!!!! Měl jsi smazat oba oddíly a potom vytvořit jeden velký...

A lze nějak ten oddíl s tou kapacitou obnovit? Vždyť jsem smazal oddíl, ale kapacita tam někde je, tak by měla jít nějak obnovit, ne?

Když jsi smazal oddíl, tak ho nikde nevidíš... Musíš vytvořit nový. Když jej vytvoříš na stejném místě, dostaneš zpět těch tvých 45G nebo kolik. Když chceš oddíly sloučit v jeden velký, musíš je oba vymazat a vytvořit jeden z celé kapacity disku...

Jestli je tady více "radilů" jako ty - tohle je opravdu fantazie "...Když chceš oddíly sloučit v jeden velký, musíš je oba vymazat a vytvořit jeden z celé kapacity disku...." - nemáš víc takových hovadin?, tak to tady opravdu bude veselo.

V podstate je to najjednoduchsie riesenie ak preinstalovava system. Ak by chcel oddiel rozsirit na prazdne miesto tak do prava je to v pohode ale ak chce do lava co bude aj tento pripad budu sa presuvat aj vsetky data co zaberie vela casu.