Oddíly flash disku

Dobrý den, mám flash disk a když jsem na něj dělal Live Mint, z ničeho nic se mi to rozdělilo na dva oddíly (dělal jsem to v programu Etcher)https://bit.ly/38G64H0Poradíte mi prosím, jak tento problém vyřešit? když ten flash disk zapojím, tak chi aby mi to zobrazilo jen jeden oddíl, ne dva. Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Jakýkoliv partition manager, zvládne to i ten ve Windows. Stačí odstranit všechny oddíly a vytvořit jeden nový přes celou kapacitu a zformátovat.

1.cmd2. diskpart (vypýta si admin prístup)3. list disk4. sel disk [číslo]5. clean6. create partition primary (detaily príkazu napovie help create partition)7. activeexitexit (cmd)Alebo oddiel vytvoriť o čosi ľahšie v diskmgmt.msc

Děkuji moc za pomoc! nyní je tam už jeden oddíl :)

On diskpart neni uplne user-friendly nastroj, ale je v zakladu Win a zvladne leccos..

Když jsi na ten flashdisk „dělal Live Mint“ (děsivá představa), prostě jsi ho zapsal celý, včetně tabulky oddílů (GPT) na začátku.„Rozdělení“ na oddíly není nic jiného než data. Seznam oddílů je v tabulce GPT někde na začátku „disku“. Tam je taky můžeš měnit.Já nejčastěji měním tabulku oddílů třeba fdiskem. Jsou na to o grafické utility, třeba gparted a podobné.Ještě častěji nepoužívám tabulku oddílů vůbec a souborový systém si vytvářím přímo na celém médiu, bez té extra tabulky oddílů.Flashdisk z výroby mívá jeden oddíl. Pak je, dejme tomu, /dev/sdx celý flashdisk a /dev/sdx1 ten jeden oddíl.Flashdisk po nakopírování Mintu bude mít přepsanou tabulku oddílů, takže tam asi budou oddíly /dev/sdx1 a /dev/sdx2. Zbytek buď bude „prázdný“ prostor nepřiřazený žádnému oddílu, nebo (někdy) se dá na zbytku flashdisku, je-li výrazně větší než instalační médium, nechat automaticky vytvořit třetí, zapisovatelný oddíl (/dev/sdx3, dejme tomu).Potřebuješ tedy smazat všechny oddíly kromě /dev/sdx1 a tento oddíl pak zvětšit na celý flashdisk. A ideálně taky změnit jeho typ z UEFI bootovacího oddílu na něco rozumného.Nebo, pokud nechceš vůbec žádné oddíly, nemusíš je mít vůbec. Stačí vytvořit filesystém přímo na celém /dev/sdx. Tím se (zpravidla) přepíše také tabulka GPT, oddíly tedy zaniknou a můžeš veselé používat celý flashdisk bez tabulky.