» Poradna » Web a internet

Odcizený Steam Účet

Takže... dnes se mi dostal mladší bratr na počítač a samozřejmě, co ho nenapadlo, zkusit stránku s "free" skiny do CS:GO, která se zobrazuje ve Steamu u Counter Striku. Nevím, proč na to ještě Steam nepřišel, ale teď mám odcizený účet od někoho z Moskvy (IP: 95.182.126.28). Napsal jsem tiket na podporu Steamu, ale už je to asi 7 hodin a pořád nic. Je to také trochu varování pro ostatní, aby se nepokoušeli na tento odkaz klikat. Všechno prý vypadalo jako oficiální Steam (při přihlašování),ale jednalo se pouze o napodobeninu, která vám následně ukradne přihlašovací údaje od účtu. Takže pokud se přihlašujete přes Steam účet někam, vyzkoušejte i ostatní tlačítka (např. v horní liště), jestli fungují. Zobrazenou doménu a zabezpečení serveru. Jestli někdo z vás má nějakou další radu, pište.

Odpovědi na otázku

Když děláte na PC takové alotria,tak Vám by se pro změnu Antivirak hodil. S Nod32 by se to nestalo páč by to blokl tu stránku.

To těžko tenhle phishing neřeší ani google (Chrome) natož antivir když to není vir ale jen phishing stránka.

Eset není jen antivir, je to trochu sofistikovanější řešení.Mně teda phishingové stránky hlásí, stejně jako mi je hlásí Chrome. Ale musí o nich samozřejmě nejdříve vědět.

Celkem pomáhá když si přihlašovací údaje necháš pro sebe a nesděluješ je nikomu dalšímu. Ani mladším sourozencům.

Ne vždy. Jsou dost sofistikované phishingy, které není vůbec jednoduché odhalit.Vizte https://robertheaton.com/2019/06/24/i-was-7-words-... a po přečtení se zamyslete, jak byste v podobné situaci dopadl...Pokud to jde, pomůže použít 2FA a (nebo) přihlašování privátním klíčem.

Nevím jak to systém stránky udělal, ale dostal se i přes zapnuté dvou faktorové ověření.

Je to dost dlouhý, tak jsem to nečetl důkladně celé, ale jedna věc mě praštila do očí: “THIS PAGE MUST BE VIEWED IN FIREFOX”. Tohle by u mě spustilo varovaný vykřičník.Ještě celkem chápu, když je někde možné použít pouze IE, holt ty ActiveX pluginy nikde jinde nefungují. Ale když v dnešní době prohlížeče podporují snad vše, tak je velmi zvláštní, že je tam něco co funguje jen ve firefoxu. Možná nějaký doplněk do prohlížeče, ale dnes asi nebude moc "používaných" doplňků, které existují jen pro firefox a neexistují pro chrome.

No to je právě těch 7 slov, které ho zachránily Ale jednak popisuje, že tam nemusely být, a jednak provede mnoho dalších kontrol, kterými ten phishing projde...Firefox je momentálně jediný univerzální svobodný prohlížeč. Funguje na všech platformách, funguje v něm všechno, a nevlastní ho Google. Pro takovou podmínku bych měl i pochopení, třeba právě kvůli doplňkům.