Odchází pevný disk

Zdravím, s největší pravděpodobností mi odchází systémový disk, občas při startu vyskočí hláška "S.M.A.R.T Status Bad, Backup and Replace. Press F1 to Resume…"na disku mám jen Win10 a pár nějakých náročných her, takže v tom by nebyl problém, jde mi o to jestli jde nějak zachovat kompletní Windows včetně nainstalovaných aplikací a her...nějak přenést ze starého HDD na nový protože stahování xdesítek her ze Steamu atd je vážně na dlouho..tak bych poprosil o nějaký šikovný prográmek jestli neexistuje, moc děkuji.

Odpovědi na otázku

Super díky takže když se mi povede naklonovat ten vadnej disk na novej, tak se mi převede komplet Windows i když mám v pc víc disků a na nich nainstalovaný aplikace?

Ano a na konci klonování strčíš nový disk do počítače a pokud to nastartuje, tak spusť příkazový řádek jako správce a napiš "sfc -scannow" a "chkdsk". Pokud disk umírá, tak je velmi jisté, že budou poškozené nějaké soubory, které budou naklonovány v poškozené podobě.

Co jsem si hledal o té hlášce tak je to téměř jistý že umíra, ale ještě bych ho zkusil otestovat, např. HD Tune ho otestuje přesvědčivě jestli je poškozený?

Platí přísloví, že čím víc do hov*na pícháš, tím víc smrdí. Čím víc ho budeš používat a testovat, tím větší pravděpodobnost je, že chcípne. Vypni počítač a disk nepoužívej, dokud nebudeš mít připravený klonovací program a náhradní disk.

Ano, pokud to uděláš správně (=nepopleteš si disky), tak bude vše fungovat jako před tím.

Pokud se ti to povede tak ano. Jediné úskalí vidím v tom že když už bios nebo systém začne hlásit že je disk ve špatném stavu, tak to většinou neznamená že se na disku začali objevovat první chyby. Většinou to varování přijde v okamžiku kdy je disk v posledním stádiu a už je zbytečné se ptát "zda disk umře" ale spíš "zda disk vydrží další týden nebo měsíc". A když je disk už takhle poničený tak často udělat ten klon je velmi problematické až nemožné.

Tak sem zkusil naklonovat disk na jeden z dalších disků co mám v PC, asi při 35% ale vypa prod..tak že to udělám znova, ale disk na který sem chtěl naklonovat ten špatný disk se vůbec nezobrazil v "Tento počítáč" a i když se ho podařilo napodruhé naklonovat a už se zobrazil, tak se nezobrazil v Biosu a nešel nabootovat...ve správci zařízení se ale normálně zobrazil

1. Vyčistit cílový disk (diskpart > clean) a klonovat znova.2. Lepší je disky klonovat offline, z boot media, mimo běžící OS:http://www.backup-utility.com/download-iso.html3. Pokud ale v mezičase zdrojový disk odešel, už není co klonovat, to snad chápeš....

1. Takže disk naformátovat?2. Zkusím ještě v pátek a uvidím 3. Poškozený disk sem ještě zkoušel a běžel

Píšu VYČISTIT! A vyčistit NENÍ naformátovat. Formát nestačí.-----------------------------------------------cmd jako správce:diskpartlist diskselect disk <číslo>cleanexit

Z poškozeného disku klonovat systém na nový disk..???Vždyť je to kravina..

Podle všeho se to v pohodě naklonovalo..jen mi jde o to že se disk nezobrazí v Biosu abych z něj mohl bootovat...je to spíš taková nouzovka protože tolik her ze steamu, originu atd se mi rychlostí nejvíc 2.8Mb/s moc znova stahovat nechce.. jasně že kdyby byly se systémem problémy tak to nadobro přeinstaluju

Pokud už jsi naklonoval a přesto nový disk nevidíš v Biosu.. proveď reset BiosuVypni stroj, vypni zdroj, pak vyjmi baterii z desky.. nebo jednoduše propoj piny(Jumper) křížovým šroubovákem. Zapni zdroj, spusť start.. nastav Bios na Default..

Tu baterii vyjmi z desky jen na pár minut a poté ji opětovně vlož na své místo do desky..

Oka zkusím, díky jinak je to disk od WD Velociraptor (koupený v červnu 2014), někde sem četl že to byla dobrá náhrada za SSD(kvůli otáčení ploten 10 000)myslíte že odešel přirozeně nebo nějaká vada? S PC bylo zacházeno šetrně, nikdy nespadl nebo něco, vždycky jen přenesen do garáže na vyfoukání prachu..