» Poradna » Notebooky

Odchází grafika ?

Zdravím, Jen bych se chtěl předem ujistit než půjdu s notebookem na reklamaci jestli opravdu jde opravdu o vadnou grafickou kartu nebo je něco špatně na mojí straně. Notebook mám přibližně 5 měsíc, ovladače mám aktualizované, BIOS apod. aktualizovaný ze stránek výrobce. Za poslední týden zjišťuji postupné zhoršování.https://ctrlv.cz/Bojehttps://www.alza.cz/asus-tuf-gaming-fx505

Odpovědi na otázku

Tohle není grafika, ale displej. A mám podezření, že to nevzniklo samo o sobě, ale ten displej nese stopy nějakého promáčknutí.

To není vada grafické karty. Jestli je problém ten flek uprostřed, tak to někdo opravdu moc zmáčknul displej a reklamaci nikdo neuzná. Jestli je problém ten svislý pruh, tak to bude v konektoru LCD ve víku NB nebo v kloubu. To by jako reklamaci měli uznat.

Ten flek uprostřed je jenom špatné vyobrazení od foťáku telefonu. Jde mi právě o ten pruh, který se objevuje. Myslel jsem si, že jde právě o grafiku, protože větší problémy se objevují až když je spuštěná nějaká aplikace. https://imgur.com/a/fpTvUSb

Ne, tohle je opravdu s vysokou pravděpodobností LCD panelem.

Podle toho videa je to už jasnější. To je jitter na signálech LVDS co jdou z karty do LCD. První co bych udělal, je celý NB rozebrat a pečlivě vyčistit a profoukat konektory mezi deskou a LCD. Bývá to takový veliký konektor se spoustou pinů a jde blbě vyndat. Pokud možno na obou stranách, tedy jak konektor na desce tak konektor u LCD, ten je ale často hodně blbě dostupný.