Odcházející SSD disk

Dobrý den, mám takový pocit, že mi odchází Nvme ssd notebooku. Notebook mám bez cca 2 týdnů rok a poslední dobou pozoruji, že sem tam se neuloží nějaké nastavení, poškozené soubory ve hrách na steamu nebo z neznámých důvodů selže stahování v prohlížeči. Zkoušel jsem instalovat software k SSD od výrobce ale ten se tváří jako když neexistuje. Lépe řečeno vidí že tam je ale hodnoty S.M.A.R.T nenačte (jako kdyby ssd neexistoval). Zkoušel jsem přeinstalovat windows (několikrát) ale to nepomohlo. Chkdsk nenašlo žádný problém ale s ohledem na pozorované jevy se mi tomu nechce věřit. Opravdu jde SSD do kopru nebo může být problém ještě někde jinde?HW v NTBIntel core i5-9300HF16GB RAM DDR4 2400MHZGTX 1650 4GBSSD: Micron_MTFDHBA1T0TCK_002P1LNZákl. deska nějaká lenovo (přesný model nevím)

Odpovědi na otázku

1. Ani se nesnažíte uvést typ a výrobce SSD.2. Snad každý výrobce SSD nabízí zdarma utility/SW, jež i graficky podává 100% info o stavu. Jen si dohledat a nainstalovat.3. Ne, linuxová distra nepodporují, utility nejsou k dipozici od výrobců.

Pardon. Bod 1. neplatí, nevšiml jsem si - Micron.

Však jsem napsal, že jsem zkoušel instalovat software od výrobce ale hodnoty neukazuje. Jen píše chybu ze nenalezl disk

Který tam je

Ad 2:Tohle bude OEM SSD. A chtěl bych vidět software, který mi podá 100% info o stavu. Tak maximálně přečte SMART, informace o wear levelingu, opotřebení a pár dalších věcí. Rozhodně neexistuje žádný software, který by mi dal 100% informací, už jen proto, že samotný řadič SSD je nemá.

na kolko je zaplneny ten disk? Zalohuj data, sprav cistu instalaciu a ked sa to bude opakovat aj po nej s nizkym zaplnenim, tak reklamacia.

Použitých je asi 215GB z 953GB

Zkusit AIDA64 Extreme, zatím mne nikdy nezklamala. 30 denní bezplatné užití.https://www.aida64.com/downloadsrecenze:https://alternativeto.net/software/aida64/about/