» Poradna » Ostatní

Odchácí mě monitor?

Všechny zdravím, mám 17" monitor compal M770 a poslední dobou v něm občas prskne, obraz se zmenší a během chvilky zase roztáhne. Už i trošku zasmrděl čímsi spáleným, ale zatím běží. Moje otázka zní: mám ho odnést do opravy hned, nebo až odejde úplně. Mám obavu, aby sebou třeba nevzal i grafickou kartu - originál ATI radeon 8500.

Odpovědi na otázku

To prsknutí - to je výboj vysokého napětí a skutečně hrozí odejití monitoru (kdykoliv při dalším prsknutí). S největší pravděpodobností by pomohlo vyčistit vnitřek monitoru od prachu, přes ten prach totiž ten výboj asi prochází, ale to by měl dělat někdo, kdo se v tom alespoň trochu vyzná. Možná by nebylo od věci ukecat lidi v servisu, aby to vyčistili raději hned.  Ale pokud ti monitor odejde, tak celkem určitě nevezme sebou grafickou kartu.

U mého Eiza se takto projevovalo odcházející VN trafo......

Tak jsem použil štěteček + vysavač a vypadá to, že to pomohlo. Díky za rady.