» Poradna » Web a internet

Odblokovani účtu - instagram se po mě dozaduje dodání dokumentu o mě existenci.

Zdravim.Před týdnem jsem si zřídil účet s tím, že mi mě oklo doporučili, že to má dnes velký potenciál a dá se tak umožnit vlastní propagace. Učinil jsem tak. Dal jsem tam tři fotky a do jednoho dne jsem byl zablokován za porušení pravidel. Opakovane nabízení produktu osobám, které si to sami nevypadalo. Vtip je v tom, že jsem žádný produkt nenabizel, respektive ani nezmínil. Kliky jsem na možnost odvolání. Odvolal jsem se a na český psanou výzvu jsem se vyfotil s papírem, na který jsem měl napsat kód případů, username a své jméno. Pak přišla druhá faze: výzva v angličtině, že nejdříve, aby se mnou mohli bavit, mám jim dodat dokumenty o svém podnikání, daňové přiznání apod. Účet, o kterém hovořím, měl sloužit jen jako Promo činnosti, kterou dělám pod značkou, kterou jsem oficiálně založil a registroval. Tento účet měl prezentovat pouze činnost podporující tuto značku. Podnikání dělám jako OSVČ pod svým jménem. Nikoliv jako firma. Apropo zaslal jsem licenci, živnostenský list, dokumenty o vlastnictví značky. InStagram stále reaguje už jen v anj a v tridennich prodlevach s reakcema, že jim je to málo, že to neodkazuje nic, a že potřebuji další dokumenty o prokázání toho s kým komunikují. To mám, jako zasílat i občanku, rodný list? Jsem v tomhle laik, ale chtěl jsem pouze instagramovy účet pro svoji značku. Umí mi s tímhle někdo poradit?

Odpovědi na otázku

umíme ti poradit, buď proveď to co po tobě facebook chce, nebo se na něj vybodni. Tady to neřeš, protože tady není jejich technická podpora a nikdo mimo oficiální podporu ti nemá jak pomoci.

Facebook nic nechce. Píše mi insta a řeším insta. Problém je, že po mě chtějí dokumenty, které nikdy nebyly. Papíry korporace, ale korporace nejsem atd. Ani jsem nikdy netvrdil, že jsem nějaký větší subjekt.

Technická podpora nereaguje na opetovanou reakci. Proto zde zkouším, jestli nemá s blokacemi na inst totoznou zkušenost. Nerozumím tom, že když zakládám účet, tak nic k tomu nepotřebuji dokládat, do dne mě zablokuji, za něco co s čím nesouhlasím, že jsem dělal a odmítají o tom se mnou diskutovat, dokud neprokáže, že jsem vlastníkem účtu, k jehož vytvoření jsem nic nepotřeboval. Vždy to nemají ani s čím srovnávat. Potvrzení od podnikání, dokumentaci o vlastnictví ochranné známky jsem taktéž doložil, ale inst je to málo. Proč tohle nebylo třeba požadováno při zakládání tohoto účtu. Pak bych chápal, že to chtějí pro ověření. Ale teď po mě požadovat daňové přiznání apod. Záznamy o korporací o které si myslí asi, že jsem, přičemž se jim snažím vysvětlit, že nejsem korporace, viz jim zaslané dokumenty o podnikání. Proto řeším, jestli tu není někdo, kdo by s inst měl obdobnou zkušenost či nevěděl, jak ten účet zprovoznit nebo odstranit, abych mohl pod stejným názvem založit nový a přiřadit k fcb stránce, která je momentálně blokování blokování účtem z instagramu. Prosím o konstruktivní nápady nikoliv momenty, které mi jsou opravdu k nicemu.

Pokud se něco nezměnilo, nemůžeš mít 'pouze' instagramový účet pro svou značku. Musíš mít FB stránku své firmy (a být správcem). Pak můžeš instagramový účet přepnout na firemní, tvoje FB stránka se propojí s tvým profilem na Instagramu. Návodů na to určitě sám najdeš hodně.

Fcb stránky mám a jsem jejich správcem. Se zmiňovaným insta účtem to propojené bylo, ale teď nemohu přidat případně nový inst účet, jelikož starý sic zablokování ins účet nejde odebrat. Patova situace.

Drzost všech těch fejsbuků a instantních nápojů je neuvěřitelná...doklady totožnosti, daňová přiznání...to jim fakt lidi posílají??

Chceš používat, dodržuj jejich pravidla. Nechceš dodržovat, nikdo tě nenutí používat ;)

Jak tohle vůbec

může někdo akceptovat?...nechápu

A proč by nemohl? Jako myslíš, že nějaký ind nebo někdo jiný z Facebooku čeká na to, aby nějak zneužil tvoji občanku? To si můžeš být jistý, že daleko větší šance na zneužití je od nějakého českého úředníka, kterému doklady předložit musíš...

Takovou utěšenou databázi prodají za pořádný ranec až se najde dostatečně solventní zájemce...ale každý ať si rozesílá svoje zkopírované občanky, pasy a DAPy dle libosti, má na to právo...

Kdyby to udělali, tak končí...

To si len myslis.

Ti hloupí ano. Ti chytří se na ně vybodnou.

... ten kalašnikov jsi tam neměl dávat ...

nerozumím "produktu osobám, které si to sami nevypadalo"a s instáčem nenaděláš moc, nenaučíš zucka slušnému chování, takže bych na něj hodil bobek

'produktu osobám, které si to samY nevyžádaly'?'že mi mě oklo doporučili', Filip si to prostě po sobě ani nepřečetl.