OCZ Vertex SATA II

Nazdar,má smysl se snažit o update firmware pro tento disk? Mám ho jako IDE nastaven v BIOSU, jinak se okenice zavřou a zmodrají.

Odpovědi na otázku

Obavam se, ze v tomto pripade ...

Co jako? Všude čtu že na HODC (nebo tak nějak) když se to přepne tak je počítač rychlejší akorát nevím zda tento starší kousek by mohl být rychlejší a to HODC pak půjde nebo né.

Asi máš na mysli AHCI - pokud jsi systém nainstaloval pod "IDE", je potřeba nejprve udělat úpravu v registrech a potom to nastavit v BIOSu - viz http://extrawindows.cnews.cz/jak-zmenit-rezim-disku-z-... Aktualizace na nový firmware samozřejmě smysl má - u OCZ na to máš šikovnou utilitu OCZToolbox, pro Vertex2 je poslední verze 1.37

ale ta aktualizace se NESMÍ dělat na disku, na kterém běží Windows - musí se udělat v jiném PC, kde je disk připojen jako další nesystémový.

Jak jsi na to přišel? Kdybych to nedělal, tak se na to neptám.

No oni to tam píšou v tom *.txt , to mě zatím odradilo, nemám volný disk, nicméně jsem zkusil jen ten ovládač intel a Microsoft hotfix a úspěch se NEdostavil, dle měření na ATTO byl o cca 5% pomalejší, áááále na 2Théráku stoupl výkon i zápisu i ve čtení v malých zápiscích až o cca 80%, při přepnutí na AHCI.Dám vědět později jak dopadlo FirmWare, zatím ď.

Tak sem si nainstaloval ten OCZToolbox_v4.1.0.2833_win32.zip a výsledek byl: No suppotred drivers found ...A než se mi povedlo vůbec ten driver stáhnout z těch debilních emerickejch stránek, pořád nabízí něco co nechci a vyzná se v tom jen znalec, to je ale bordel. A ani prd, možná Mysel_1 měl pravdu ...

Já používám verzi v2.40.07 - firmware jsem aktualizoval za cca 1,5 roku 2x a vždy to proběhlo bez problému. Počítač se restartuje, nabootuje si a zaktualizuje.

Možná sem přišel čím to je, ono totiž Vertex II není Vertex SATA II ale je to SATA series, takže jenom Vertex, tam je verze 1.7 a instaluje se z ISO souboru z CD/DVD v DOSu a naopak musí být disk nastavený na IDE. Tak to zkusím a naposledy a dám vědět.

Že sem se na to nevysral !!! Operace se zdařila ale pacient zemřel. Z diskem teď ani nehnu, navíc verze 1,3 co tam byla původně nejde dát zpět, funguje ver.1.6 a 1.7 akorát disk byl cca 10000x pomalejší, v součastnosti nejde vůbec, nejde ani naformátovat, vzít ze zálohy, prostě nic.

Pokud je to tento http://www.ocztechnology.com/ssd_tools/OCZ_Vertex,_Agi... tak je tam červeně, že před 1.7 tam má být 1.6 - nepřecházel jsi z 1.3 rovnou na 1.7?

To vim že to tam napsaný je, dále sem prošel snad všechny diskuze a návody včetně toho co tady psal Mirek, a kde je tedy cesta ven? 1.4 a 1.41 a níže hlásí error, 1.5 sem nenašel, tak co dál?

Tak se mi to povedlo, přidal jsem další SSD Vertex a najednou to šlo, nárust je až překvapující, (64 cluster) čtení až 222, zápis 102, při 8 kB clusteru je to o cca 5-10% méně, 4kB nějak nesedly na NTSC, FAT32 byl o chlup rychlejší, mýtus o PCI alias AHCI jaksi se potvrdil, 5-10% sem tam ... Měření na ATTO a AS SSD.

Ale prd, na slavnem "HODC" nic rychlejsi nebude.

Kde máš kámoše (kámošku) Z0NDa ? Aby sis pokecal o:)))))