Ochrana zapěstí

Ahoj. Potřebuju poradit. Denně strávím u počítače v práci 8 hodin čistého času a doma dalších 2-8 hodin (vetšinou ale 4-5). V práci mám tak "hodnou" kolegyni která, vždycky otevře okno (sedim nejblíž u okna) a ten studenej vzduch jde vždycky na mě. Přesněji na ruku s myší. Já vím,nemusí to být tak strašný,ale v zimních měsících to bylo opravdu na zabití. Když se člověk hejbe, tak to jde,ale pokud několik hodin s rukou děláte malé pohyby myší, tak už je to znát. Už nějakou dobu mě totiž bolí zápěstí, a já nevím jak se toho zbavit. Vždycky mám ruku uplně chladnou a ztuhlou po dlouhý práci. Přemýšlel jsem tedy o nějaký výztuži,která by to zápěstí prohžála a zároveň zpevnila. Koukal jsem na www.czechcomputer.cz ... ale podle komentářů se mi tento výrobek trochu znelíbil i když zase na druhou stranu souhlasím s tím, že je to spotřební zboží a taky že každý jsme jiní a máme jinou ruku, tak sedne každému jinak. Potom jsem se porozhlédl třeba po www.florbalek.net ... . Poraďte....co si myslíte o těchto výrobcích a nebo máte lepší řešení? Co používáte vy?
Děkuji

Odpovědi na otázku

ja bych si vymenil misto s kolegyni... nic jednodussiho me nenapada

Díky . To mě taky napadlo.... bohužel je to **** a ještě dcera majitele

i presto je to take jen clovek... i sef je jen clovek... zkousel si alespon nejakou dohodu ? tyhle ty udelatka ti od pripadnych potizi moc nepomuzou a pripadne problemy mohou byt vic nez neprijemne

Dohodu? No, asi takhle....bavíme se spolu normálně, nijak na sebe neřveme nebo nějak extra nesnášíme,ale je vskutku pravda, že když má volno, tak je v práci mnohem větší klid a pohoda. Já když už opravdu je mi v práci zima (pač sedím pořád u PC a ona,ač má dělat stejnou práci, tak se věčně někde courá), tak si jidokážu přimět,aby to okno zavřela. Jde mi jen o to, že s tou rukou mám opravdu problémy, a to nejen v práci,ale i doma. Prostě to zápěstí když se nehejbe, tak "vychladne", ruka ztuhlá a bolí (zápěstí bolí). Proto se ptám, protože nevím, jestli tyhle udělátka skutečně pomůžou fixovat zápěstí, prohžejou a odpádí vlhkost. A taky nevím jak moc se v tom dá pohybovat....

tohle by mohlo bejt i na pracovni uraz ne?
a nazor na ty udelatka mam stejny jako kolega nahore. nic moc nepomuzou, smysl by podle me mely leda rukavice, ale v nich se neda pracovat.

Proc by nedalo, kdyz ovlada jen mys? ;)

Ja mam doma tyhle:
obchod.ronnie.cz ...

Sice s nimi u pocitace nesedim, ale kdyby bylo potreba, neni nejmensi problem. a zapesti se s tim da omotat pekne ;)

Být tebou zamyslím se nad dobou strávenou u PC.Já osobně bych změnil místo za nějaké kde se hýbe celý člověk(krumpáč,lopata,hrábě,pila a jiné).Pc používat jen pro radost sama sobě.Ale někdo má raději peníze než své zdraví,bohužel vždy se toto myšlení otočí až když je pozdě.

Vím,a chápu co tím chcete říci a ač si myslíte že možná beru majlant, tím že sedím tak dlouho u počítače, tak nejsem žádný technik, či nějakej všeználek. Ano, sice na pracovní smlouvě mám nálepku grafik,ale o svém pracovním zařazení silně pochybuji. Nicméně, pro mě je právě používání PC radost. 8hodin v práci a potom ještě doma je sice opravdu hodně,ale mě to tak vyvovuje. A navíc, já mám "bohužel" problém, který by nejedna z dnešních dívek chtěla mít. Trpím silnou podvýživou,ale přesto nemám anorexii a ani bulimii. Ano je to nezdravé být takto hubený,ale třeba mám rychlé zažívání. Proto také, jediná práce pro kterou se hodím, je dělat (sedět) u počítače....vždyť já bych ani ten krumpáč neunesl . Navíc se rád učím novým věcem na počítačích...takže u počítače asi strávím ještě hodně dlouhý zbytek života. Ale změna práce by se hodila...jenom pořád hledám....

Nechtěl jsem se vás nijak dotknout a myslel jsem to upřímně dobře.To těžké nářadí byl pouhý příklad.Beru to podle sebe kdy o vlastním volnu jsem schopen prosedět u pc veškerý čas.Zatím,ale mám tu výhodu,že pracuji fizicky a to mě z rozseděnosti dostane.Bohužel s přibývajícím věkem mne bolí kde co na těle a může za to jak rasovina v práci tak tzv relax u pc doma.Takže vám přeju méně bolesti a lepší zaměstnání.

Z vlastní, a dobré, zkušenosti mohu doporučit jednoduchý zákrok. Přehoďte si myš na levou ruku. Já si ji přehazuji z pravé na levou a naopak tak dvakrát, třikrát do roka. Vždy, když mám pocit, že začínám mít v zápěstí, ale také v rameni, nějaké problémy s hybností a jemnou koordinací.
A vůbec se nebojte toho, že nejste levák. Ani poprvé mi zvyknutí si na levoruké ovládání myši netrvalo déle, než asi půlden. Ten "obětovaný" půlden párkrát do roka stojí za pohodlí a odstranění problémů.

Skutečně? Nemohu tomu uvěřit...jen tak si přehodit myš z pravé na levou...no nevím,ale hned v pondělí si to vyzkouším...ale nevím jestli u toho vydržím....

Neni problem. Ja bezne behem dne stridam levou a pravou podle nalady A jsem levak..

Mohu potvrdit, ač tomu mnozí nevěří. Naučil jsem se s myší pracovat levou rukou. Opravdu střídání ruky pomůže, zvlaště když jako pravák používáte pravačku na všechno .

Tohle se mi nezda, osobne delam na pc 12 hodin denne celkem casto /skoro porad/ a zadne problemy s rukou nebo zadami nemam /a to nejak extremne necvicim atd./, tady bych videl jako pricinu prave ten chlad, a verte, ze to neni pro klouby vubec dobre... otazkou je, ze si tazatel vzpomel az ted, kdy cerstvy vzduch oknem tezko neco prochladi...

Taky jsem měl problém s bolestí zápěstí,ale to se změnilo při výměně myši za trackbal.Ruka leží na místě a šipku ovládám palcem.Velice rychle jsem si na ovládáni zvyknul a za myš už bych neměnil.Bolesti zmizely.Někdy tlačí loket,protože je na jednom místě,tomu pomůže měká podložka pod loket.

Jasně,ale všechny tyto možnosti jsou o navyknutí na jinej způsob ovladání.....trackball,levá ruka....atd. Moc se mi nechce měnitstyl a zvyk ovládání. Spíš jsem doufal že mi pomůžete s výběrem nějaké té ortopedické "blbosti". Ty peníze jsem ochoten do toho dát i když to nebude fungovat. Ale jsem rád že nabízíte i jiné alternativy. Některé vyzkouším.

zkus tu levou ruku.Já trávím u PC také dost času a střídám to i během dne a je to úplně v pohodě.Jde opravdu jen o zvyk a ze zdravotního hlediska je to asi to nejlepší řešení,zatížení se rovnoměrně rozloží na pravou/levou,vyhneš se dlouhodobé únavě z jednostranného zatížení,mohu jen doporučit.

Skusal si to brat z ineho pohladu?Mne pripada,ze to okno otevira schvalne.Ja bych se ji zeptal na rovinou.

nehlede na to, ze holky byly ve skole vzdycky ty, kvuli kterym se v zime dychal vzduch o 17% kysliku...

Co to je za blbosti,ty tu ruku prostě musiš cvičit rozhýbávat si ji prokrvovat.Nic jiného ti nepomůže,žádná pomůcka.Choď na rehabilitaci.Teplá bublinková lázeň,elektrika,cvičení,horký parafin.A hlavně míň práce na PC.Ještě mě napadá jedna věc proč tě ta ruka bolí,le to je spíš pro Franiovou

No jak tak na to koukám,asi nejlepší budou opravdu ty cviky a procvičování zápěstí. Něco ještě pohledám na netu. Verze že bych trávil u počítače méně času se konat asi nebude....hold je to tak. No a to střídání levý a pravý ruky, to vyzkouším,ale nevím no.... připadá mi to moc "náročný". Jsem člověk co si nerad zvyká na něco novýho v "tomhle" směru. A o familyi Franiových, tady prosim tě ani nemluv. Jsem tady sice chvilku, ale slyším o nich (o něm) docela často a v každém příspěvku. Nevím co je to za člověka, ale připadá mi, že je tu jenom proto, aby (jak to říct slušně) štval ostatní. Jinak zdarec a díky za rady. A pokud máte ještě nějaké nápady, klidně s nimi sem. Budu jedině rád...

no uz ju konecne pretiahni

Mě zaráží, že sedíš takovou dobu za compem a neumíš psát na klávesnici. To Ti nikdo neomlátil o hlavu, že za čárkou ve větě se dává mezera? Jen mrknu na Tvůj písemný projev a hned si řeknu...kretén.

Každý to nepotřebuje tak nutně. Psát všemi deseti se ovšem naučit chci jestli tě to uklidní. A pokud to není k tématu, tak se radši neozývej (sorry jestli se mýlím)

Kostbone - nemudruj, a padej z doktorovi.
Zánět šlach je óóóbr svinsvo. To poznáš až se s přibývajícím věkem bez potíží nenajíš, a nebo si nezapneš poklopec.

Asi půjdu...třeba mi něco taky poradí.