» Poradna » Programy

Ochrana soukromí ve Windows ?

Víte někdo, jak je to s ochranou soukromí ve Windows ? Jestli odesílají při připojení k Internetu nějaké údaje o uživateli, licenci Windows nebo nainstalovaném softwaru ? Je o tom nějaký odborný článek na Internetu ?

Odpovědi na otázku

Vzhledem k tomu, že přímo instalace IE6 obsahuje spyware, tak s tím počítej.Navíc od prvního spuštění IE6 mi začalo chodit spousta reklamniho spamu (do te doby nic).Takže před spuštěním IE6 doporučuji spustit ad-aware

Totéž doporučuji po instalaci SP1 pro IE6 (též instaluje spyware).

Já ale myslel dotaz tak, jestli se náhodou Microsoft nedozví moje údaje (jméno, číslo licence), které vyplňuji při instalaci Windows, popř. jestli nemá náhodou Microsoft přehled, zda nepoužívá jednu licenci víc lidí atd...

Slyšel sem že nejaká verze IE posílala údaje o registraci Windows,ale nevím co to je za verzi.Jinak doporučuji nevyplňovat žádné osobní údaje.