» Poradna » Programy

Ochrana dat na CD a DVD

Poraďte prosím jednoduchý a efektivní program na zaheslování složek na mediích typu CD a DVD.Děkuji

Odpovědi na otázku

Opravdu nic nepoužíváte,mám představu,že data např. vypálím na DVD a bude tam skrytý soubor,který nepůjde otevřít bez programu,ktery budu mět třeba na USB,který připojím k pc zadám heslo a dekóduji data na DVD.Opravdu nic nepoužíváte?

Najlepsie bude keď tam zazipuješ niečo vo WinRAR alebo WinZip a zahesluješ to viac ako 9 miestnym heslom.Heslo do piatich písmen sa dá odheslovať-sú na to špeci programy.Zazipované zložky DVD filmu nevadia -dvd prehrávač ich ignoruje.

Měla jsem na mysli,nějaký profesionální program,který je k tomu určen na zálohování a šifrování medií typu CD,DVD,DVD RAM.Našla jsem hodně šifrovacích programu na disk,ale na media poskromnu.Prosím poraďte.

skus naforatovat (plati pro prepisovatelve diky (RW a RAM)) v UDF popr ve FAT (NTSF) disk se bude tvarit jako vimeny (napr fles disk) pak bi mohl stacit program na sifrovani disku.Pokud disk naformatojes NTSF tak si vitacis s WINama (W2K, WXP), umoznuji sifrovani disku aspon mislim, tak daleko jsem jeste nezasel takze presne nevim.

DVD-RAM se daji naformatovat na NTFS??? Napiste postup... Ja mel za to, ze jen jen Fat32 ci UDF

Děkuji za odpověď,to by možná bylo řešení,ale jak naformátuji to DVD RW,aby se tvářilo jako disk.V jákém programu?Nebo to jde ve Winech.Kamárád zkoušel ten program v Neru tuším IcDn,ale bylo to docela poruchové a někdy ani nenačetl data.Jaký formát je nejlepší pro přepis aby se tvářil jako jednotka disku?Díky

Mam 1 DVD-RAM naformatovane v UDV (univrzal disk format (nebo tak nejak)) mam poci ze pres IcDn. Po vlozeni do mechniky se automaticku pripoji jako disk.A ty problemy muze sposobit chybjejici ovladac ASPI. Prvni CD memechniky bili SCSI a urcite valastnosti si nesou dodnes i DVD mechaniky. ASPI ma na svedomy spolecnost ADAPTEC puvodne vivnute pro svoje radice ale stal se s toho standart. Ve WIN9x je nejake torzo ve W2k WXP uz neni nic. Ten ovladac je na webu ADAPTECU a je zdarma.Ja ho mam nainstalovany a nikdy sem nemel problem se cenim disku (pokud nebil poskozen disk).

Tak jsem to naformátovala v Neru v prog.InCD41510 a DVD RW se ale netváří jako samostatná jednotka jako disk.

Tak nevíte jestli to jde nebo ne?

v napalovacom softe WinOnCD 6 Power Edition (aktualna  komercna verzia je 9 nemecka- anglicka je znama pod menom Easy Media Creator 9 Suite) je volba ZAKODOVAT obsah CD. Pri nacitani sa musi najskor zadat spravne heslo inak citaci program nezobrazi obsah CD. Jednoduche a ucinne. WinOnCD v 6 PE bol uvolneny v spolupraci casopisom Chip a ten citatel ktory sa ozval majitelovi programu firme Roxio obdrzal registracne cislo zdarma. Inak seriove cisla sa daju najt aj inde..

Díky vyzkouším.