» Poradna » Ostatní

Obzvláště ten Vox Populi pod článkem je výživný

Odpovědi na otázku

A koho zajímá hlásná trouba přímého pokračovatele Rudého Práva? Kdo ví, jak to bylo, kdlidně se může jednat o neoznačenou placenou inzerci prodejce antivirů. Normální banka převody v neobvykle vysokých částkách i do podezřelých destinací ihned pozastavuje a volá klientovi na mobil.

Normální banka dela vprve rade to co po ni zakaznik pozaduje. Zadruhe to ten pachatel mohl klidne prevest nadesetkrat a za ctvrte o tom uz psali vsude mozne, nejen na Novinkach. Ale jasne, pokud Te to nezajima, tak to necti ..Ze Tebe neco nezajima jeste neznamena ze to nezajima druhe. Ostatni zase treba nezajima Tvoje neustale kverulantske pindy o Rudem pravu a STB ..

Tebe zjevně ne, protože kdybys článek alespoň přečetl, než jsi začal zvracet o přímém nástupci Rudého práva a neoznačené inzerci, dočetl by ses, že: „Koncem měsíce pak ženě zaslal na mobil zprávu s internetovým odkazem požadující instalaci programu. Jakmile si ho do telefonu nainstalovala, došlo k přesměrování autorizačních kódů zasílaných bankou pro přihlášení do elektronického bankovnictví k pachateli, aniž by to majitelka účtu věděla. Peníze si pak bez jejího vědomí převedl na svůj účet,“ (Konec citátu)Ale je to tutově neoznačená inzerce, když to tvrdíš ty.

Spíš je mi záhadou, jak mohlo dojít k "transferu". To jako internetové bankovnictví ( se nikdo nedvážil říct o účet jaké banky šlo)) nepoužívá ověřovací SMS, notabene když téměř zcela jistě neměla útočníkovo číslo účtu uložené (některé IB umožňují dělat transfery na známé účty kompletně bez nutnostit SMS)http://ekonomicka.poradna.net/q/view/1960-podvodny-e-ma... http://pravo.poradna.net/q/view/6177-pry-dluzim

Píšu, že je to blbost. To je neoznačená placená inzerce.

Když tohle moderátor zamkne nebo smaže, tak někdo, kdo nemá v práci co dělat pod záhadným nickem tady spustí další flame

Já to nepoznám, já na tyhlety ZPRavoDajskÉ servery nechodím, takže nejsem trénovaný, ačkoli tak nějak jinak občas někdy zpozoruji, že drzost médií štvát čtenáře různou reklamou a redirectem a dalším balastem na stránce se zvyšuje,že bez adbloku to dávno přerostlo úroveň slušného chování.Ale nezdá se mi to jako reklama, chybí, konkrétní produkt, ačkoliv článek k tomu vybízí (vytvoření problému a vyvolání strachu a následně nabídnu tí řešení*)* falešného řešení, není třeba utrácet prachy za antivir, dá se to řešit pár zásadami chování na PC, pár programy a rozumem.

Ja to slysel prvne dnes rano na CRo ( a vecer toho budou plne zpravy, i ty verejnopravni ) ale ty si vudes stejne mlit svoje - stoji za tim bolsevik, jak te znam

Docela škoda že se nedá na ty jejich emaily odpověďet

Jakej bolševik? To je prostě blbost - důvody jsem popsal.Předloni na dovolené v Řecku mi někdo přečetl kartu, kdo ví kdo, netušil jsem. Shit hapnes - stává se. Vrátíme se domů týden se nic neděje - asi to nechali vyšumět, nebo je tam prodleva než zpracují nakradená data z karet a vyrobí si padělky. Volá mi operátor z banky, že před pěti minutami se někdo snažil v Itálii zaplatit cosi mojí kartou, že se jim platba nezdála, tak ji blokovali. Nebyla to žádná velká částka - cca 50€. Ano v pořádku, potvrdil jsem, že jsem to opravdu nebyl já a kartu zablokovali. Za týden jsem měl na pobočce novou kartu.Typické šíření poplašné zprávy pro populaci pohybující se hluboko na levé straně Gaussovy křivky.

To jsi zjistil až zpětně, že ti ji přečetl někdo?A "kdo ví kdo" znamená you-know-who nebo kdovíkdo-nevimkdo

Kdyby ji zneužili už na dovolené, tak by mi zavolali. Že mi kartu oscanovali na dovolené jsem si domyslel. Měl jsem ji cca dva a půl roku, tak ji mohli už oskenovat kdekoliv a kdykoliv, ale dovolená se jeví jako nejpravděpodobnější možnost. Mám celkem tvrdý pravidla pro limity a ověřování a používám víc karet, takže i kdyby na to banka nepřišla, tak by to bylo v zásadě pár drobných, který by mně nemrzely.Jak tyhle zlodějský skupiny fungují netuším, ale věřím tomu, že se snaží pracovat nenápadně.

" Mám celkem tvrdý pravidla pro limity a ověřování " ... a o tom to přesně je. Že je máš Ty naprosto neznamená že je mají i druzí. Dneska je každé druhé bankovnictví "zadarmo" a podle toho to taky vypadá .... Problém je ale v lidech. Měsíc to člověk poslouchá ze všech stran a stejně se najde někdo ( a on se opravdu najde ) kdo bude stejně klikat na každou kravinu co mu přijde mailem. Já sice chápu zastánce Havlovského pravdoláskování, ale jak vidno, lumpové čím dál víc vítězí nad .... blbým, naivním člověkem ...

Mam podobnou zkusenost. Blokli mi kartu, zavolali s oduvodnenim, ze "maji podezreni" a poslali novou. No a? jak to souvisi s vseobecnou informaxni kampani ovyvatelstvu?

To je stejně kvalitní informační kampaň jako: „Děti, neolizujte v zimě zábradlí, může vám přimrznout jazyk.“ Že by se mělo zrušit všeobecné volební právo a občanská práva a zavést demokracie antického Řecka hlásám už spoustu let. Kdo nemá mozek v hlavě, by občanku mít neměl.

Tak na tom se bezezbytku shodneme Mimochodem, jak jsi to mě s olizováním zábradlí v dětství Ty?

U nás nikde zábradlí moc nebylo, proto jsem měl furt díravý kolena a kalhoty plný záplat.

Ano, jízda na igelitovém pytli měla taky své kouzlo

Člověk musí být neustále ve střehu. Ani to však neznamená, že se nemůže napálit. Nejhůře jsou na tom staří lidé. Ty hyeny se jim nutí až do bytu pod různými záminkami. Kecy o humánnosti konzumní společnosti mohou vstřebat snad jen děti na prvním stupni základky. Když mně dcera vypráví, kde se všude hulí tráva a ten ostatní bordel, tak je mi z toho velice smutno. Nevzpomínám si, že bych se před pár desítkami let s něčím takovým mohl setkat. Je to prostě hnus, který se otevřením hranic vymknul kontrole.