Obyčajná mainboard + ECC registered RAM?

Zdravím,bude fungovať takáto kombinácia? Staviam si domáci server a mám možnosť kúpiť za dobrú cenu registered ramky aj s podporou ECC ale doska bude obyčajná (nie serverová). Pôjde to? Na eng wikipédii som sa dočítal že pravdepodobne nie ale nikde inde som o tom nepočul. Ani napríklad na alze nepíšu upozornenie že si treba dať pozor na kompatibilitu, čo väčšinou tam je nejaká poznámka k tomu. Presný model MB neviem, ešte ju nemám vybranú.Vďaka za odpoveď

Odpovědi na otázku

ECC - error correction code ramky maju podporu pre samoopravny kod - ked sa pokazia, maju chip navyse co to ma pod kontrolou /1bit chyba na 64bit sa opravi, 2bit chyba sa aspon zdetekuje/. davaju sa do serverov. v normalnom PC asi fungovat nebudu. ECC su spravidla drahsie, vyzaduju podporu ECC na motherboarde. pre bezne PC pouzi nonECC - co su asi vsetky, ktore ECC nemaju v popise.

ECC není takový problém, pokud ho MB nepodporuje, tak se nepoužije (vypne) a paměti většinou bez problému běží, ale pokud jsou i registred a MB reg. neumí, což většina "obyčejných" MB neumí, tak se ty paměti ani nedetekují v BIOSu.

Jednou jsem v AMD serveru viděl zapojené klasické DDR3 ramky nonECC a fungovaly.V Biosu stránka s ECC konfigurací pamětí byla vyplá a jelo to.

hmm takže jednoznačnej odpovede niet... tak skúsim to kúpiť a ak nepôjde tak to vrátim. ešte by som sa chcel spýtať na váš názor o spotrebe takýchto registered RAMiek. Niekde som sa dočítal že sú úspornejšie ako bežné, inde že ten chip navyše práveže spotrebuje energiu naviac. Ide mi o každý watt kedže server pobeží 24/7. vďaka za odpovede

Podle mě to chodit nebude.Prosté ECC problém není modul má místo 64 bitů o 8 víc (72) a pokud deska ECC neumí, tak prostě těch 8 bitů zůstane nezapojených.Registered ovšem znamená, že je osazen přídavný oddělovač paměťové sběrnice (umožňuje to na serverových deskách osadit větší počet paměťových modulů) a s tím běžná základovka nepočítá. Zrovna tak serverové desky pro registered DIMM s normálními nefungují.