» Poradna » Windows (a jiné OS)

Obsahuje nyní vytvořené DVD s W10 již nejnovější aktualizace?

V době, kdy se přecházelo na W10 (2016) jsem si udělala bootovací DVD pomocí Media Creation Tool. Teď jsem dělala čistou instalaci a aktualizace se stahovaly ainstalovaly několik hodin. Jen by mě zajímalo, kdybych si bootovací DVD udělala teď, zda by už obsahovalo ty nové aktualizace a instalace by trvala kratší dobu.

Odpovědi na otázku

Nezáleží až tolik na době, jako na ISO které použijete. Takže může a nemusí.

Když stáhneš MediaCreationTool teď a uděláš DVD, budeš mít verzi 1709 (poslední). Nicméně při instalaci a po ní se pár aktualizací ještě stáhne (minuty).

no právě, o to mi jde, jestli tam už bude obsažena ta poslední. S tou předešlou se mi ty aktualizace stahovaly a instalovali asi 3 hodiny ( a to mám rychlý net i počítač - I7)

No vsak ti prave bylo odpovezene, ze nejnovejsi build tam bude.

Ano.

Jestli myslíš aktualizací build, tak ano (16299) (instaluje se procesem upgrade).Jestli myslíš aktualizací revizi, tak ne (aktuální je 192) (instaluje se procesem aktualizace).

Pokud si nyní vytvoříš nové instalační médium Win10, bude to verze 1709 a bude obsahovat všechny aktualizace vydané do okamžiku vydání media, tj. do září 2017, aktualizace po tomto datu budeš muset dotáhnout pomocí aktualizace. Samozřejmě, pokud máš instalačku ještě z roku 2016 (verze 1607 nebo 1511), bude oproti ní v této nové především nový build Win10. Aktualizace po instalaci budou trvat podstatně kratší dobu, řádově minuty, max. desítky minut, v závislosti na rychlosti tvého PC a připojení k Internetu.