» Poradna » Windows (a jiné OS)

Obsah složky

Páni, vie mi niekto vysvetliť nasledovnú skutočnosť?Mám na disku složku, dám zistiť cez vlastnosti jej veľkosť - 211 GB, Súbory: 418, priečinky: 179.Keď ju otvorím, vstúpim do nej a dám vybrať všetky súbory v nej, dám zistiť ich veľkosť, tak Windows 10 hlási veľkosť - 231GB, Súbory: 451, priečinky: 179.CHKDSK nehlási žiadne chyby na jednotke, tak fakt neviem, ako je možné, že vlastnosti zložky hlási menšiu veľkosť, ako keď do nej vstúpim a zistím, že toho obsahuje viac.

Odpovědi na otázku

to bude asi slozka ktera ma propojeni s nejakou jinou dimenzi

NTFS. Ta hlavní složka bude mít odhadnutou jinou velikost v NTFS metafile, než bude odhad součtu složek uvnitř. Není to chyba, je to vlastnost, ono ti to je stejně jedno, nějakej GB sem tam, protože je to stejně jen odhad.Zkus, co ti ukáže https://www.jam-software.com/treesize_free/

No problém to je, lebo sa snažím robiť zálohu a nesedí mi porovnanie veľkosti. To by nemal byť odhad, ale malo by to ukazovať skutočnosť, nie? Keď tú zložku presuniem inam, tak už ukazuje správne, čo sa v nej nachádza - 231GB a nie o 20GB menej.

To může taky souviset s velikostí clusterů. Soubor má faktickou velikost 1KB, ale zabírá na disku vždycky alespoň jeden cluster, tj 4KB, pro NTFS. Pokud to překopíruješ na disk, který má extFAT, bude to dokonce 16KB. Takže na každém disku se to bude tvářit trochu jinak.

Soubor s velikosti 1KB nezabere prakticky zadne realne misto, protoze bude cely ulozen v $MFT

Zobrazuješ i skryté a systémové soubory ??? Más práva ke všem souborům ???

Zobrazujem všetko. Práva by som mal mať, mám nastavené farebné rozlišovanie súborov. Je to des. Skúsim to premenovať na zložka_old a nakopírovať to nanovo, len dúfam, že tých 20GB po zmazaní old zložky nezačne putovať po disku. Nechce sa mi mazať celú partíciu a začínať odznova.

Není tam nějaký link (do jiného místa) ???

Co ten TreeSize? Zkoušels?A jak se složka tváří třeba v Total Commanderu?

Kopíroval som to už viackrát na ten disk aj z inej zálohy, aj premenoval a stále ukazuje vlastnosti složky o 20GB menej. Ak zložku presuniem do nadradeného adresára, tak už ukazuje správne 231GB a nie 211GB.

Průzkumník Windows může ukazovat zmatky. Znovu se tedy zeptám:"A jak se složka tváří třeba v Total Commanderu?"

Podotýkam, že nesprávny údaj je práve veľkosť uvedená vo veľkosti složky, keď zadám jej vlastnosti - 211GB. Všetky nadradené adresáre potom ukazujú nesprávny údaj.Total commander ukazuje správne obsah súborov v tej složke.

TreeSize zobrazuje velikost nespravne, lepsi je WizFile.

WizTree*

https://i.postimg.cc/4NHDpX1r/capture-03082019... Vo Windows je alokovana velkost = skutocna a velkost, ktora zapocitava aj odkazy.Napr. na plochu si vlozim symlink odkaz na dokumenty, odkaz ma 0KB, ale Windows zapocita do velkosti plochy aj velkost adresara dokumenty.

Nie sú tam žiadne linky. Je to adresár s videami. Nesprávny údaj je práve tých 211GB vo vlastnostiach složky, čo ukazuje Windows prieskumník. Ak vstúpim do toho adresára tak už to ukazuje správne 231GB, čo je správna veľkosť súborov.Ak tú složku v rámci disku presuniem inam, tak sa zmení ten nesprávny údaj o veľkosti složky a prieskumník už ukazuje jej správnu veľkosť - 231GB.

No tak zálohujte tu správnou velikost složky, a ne tu s jejíž velikostí nejste spokojen.

… já bych se na to už vyprd...