» Poradna » Notebooky

OBS zasekaný záznam

Mám takový problém. Když nahrávám pře OBS tak hra jede plynule, ale když se pak podívám na záznam obraz je zasekaný (viz video https://www.youtube.com/watch) prosím poraďte mi aby se mi obraz nesekal :(

Odpovědi na otázku

V nastaveniach OBS treba dat vysoku prioritu procesu.Ak ani to nepomoze, je dost mozne, ze CPU nestiha.

jako ze mam dat 4 procesory ?

A ty máš čtyři procesory?

nevím nevyznám se v tom :D mám tam nastavené Priorita procesoru: Normální

A co máš za počítač, to je tajné?

Občasný drop snímku. To je jednoznačně způsobené tím že CPU nestíhá enkódovat video. Buď to chce výkonnější procesor a nebo nastavit nižší úroveň komprese.

a to nastavím jak ?

Mohl by ses obtěžovat sdělit parametry počítače? Aspoň procesor, aby bylo jasné, jestli to má vůbec cenu?

Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz 2.40GHz

http://ark.intel.com/products/88193/Intel-Core... ! Takže notebook s přiškrceným CPU a kdovíjakou GPU! Co se, sakra, divíš?Mimochodem, tohle: https://www.czc.cz/asus-z10pa-d8-intel-c612/... je dvouprocesorová deska. Pleteš si procesor, jádra a vlákna.

sry já se v tom nevyznám

takze co mam udelat pro to aby se to video nesekalo ?

"...nebo nastavit nižší úroveň komprese..." - již zodpovězeno. Nebo si pořiď desktop místo plastového notebooku s "U" CPU.

Osobně bych doporučil zajít do nastavení a změnit buď rozlišení a nebo formát videa, ve kterém se obraz zaznamenává.

formát videa mám mp4

To není formát, ale kontejner! Taková popelnice, co v ní může být takřka cokoliv (jistá omezení pro jednoduchost výkladu vynechávám).

Nastavit x264 CPU Preset na superfast nebo ultrafast, nebo něco podobného. Případně snížit rozlišení záznamu na 1280x720 nebo ještě níž na 854x480.Ale i tak to asi bude nanic. Prostě ten tvůj CPU nemá dost výkonu na to aby utáhl hru a ještě záznam v OBSku.

Na X264 bych se uplne vykaslal, na to to cpu nema. Sel bych cestou quicksync.