» Poradna » Mobily

Obrazovka zrcadlovky v PC ?

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda někdo neví jak udělat promítání obrazovky zrcadlovky do PC ? Viděl jsem to například jednou ve video ateliéru kde byl greenscreen a rovnou se obraz ze zrcadlovky v PC už klíčoval jako náhled.. Nevíte jak se toto udělá popřípadě jaký program se k tomu používá ?

Odpovědi na otázku

Pouziva se program od vyrobce zrcadlovky, hledej v navodu "tethered shooting". Pripadne to umi programy tretich stran (treba Adobe Lightroom), ale ty vetsinou stoji nemale penize.

Promin, docetl jsem to poradne az napodruhe. To klicovani barev se dela jinymi programy, ale tam nemam zkusenost, tak neporadim. Tethering je ovladani zrcadlovky z PC.

To co popsal Jirka přede mnou platí pro fotky. Pokud mluvíte o videu, pak se používá obyčejný HDMI výstup, kterým prakticky všechny dnešní foťáky i kamery disponují. Následně je třeba střihová karta, která má HDMI vstup a software, který tento vstup dokáže živě číst případně zaznamenávat.

Děkuji za odpovědi:)