» Poradna » Mobily

Obrazovka monitoru

Zdravím vás,Mám takový menší problém s monitorem Acer S230HL. Monitor má světlé barvy, takže když je černá barva, tak je prostě světlá a nejde nějak upravit (ta barva). Nevím, jestli je to monitorem, protože už jsem zkoušel měnit kabely a nic nepomáhalo.Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Zrejme mas zle nastaveny jas a potom sa pozri na specifikaciu monitoru, konkretne sa zameraj na technologiu zobrazovacieho panelu. Ak je to TN panel, tak je to vlastnost tejto technologie.

No, když jsem nastavoval ten jas, tak to bylo pořad takový světlýTady je specifikace: Display Type. LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix

Je to TN panel, s tím asi moc neuděláš, tam je černá spíše tmavě šedá. Možná ještě zkusit restart nastavení monitoru a znovu si prohrát s jasem a kontrastem.

Inu, je to monitor s tím nejhorším panelem, jaký existuje, od toho nemůžete nic lepšího čekat...

Je to levný monitor a ještě s TN panelem. Ten má nejhorší podání barev a mizerné pozorovací úhly. Stačí zvednout hlavu o 10 cm a obraz vypadá jinak. Pokud chceš dobrou černou, tak si kup monitor s VA panelem (značeno i jako MVA nebo A-MVA). Ty mají o dost lepší barvy a i tmavou černou. Pak je jsou tu ještě monitoru s IPS panelem (u Samsungu PLS), které mají také výborné barvy, ale černá je na nich trochu horší než na VA.

Ubrat na monitoru jas (nekam zhruba k 1/3), pridat kontrast (temer na maximum).Pokud to nepomuze, budete si muset koupit normalni monitor. TN odpad vyhodit a poridit IPS nebo VA panel s poradnym obrazem.