» Poradna » Mobily

Obraz z PC duplikován do Smart TV přes HDMI - při zapnutí TV vypadne na PC obraz

Dobrý den,mám obraz z PC duplikován do TV přes HDMI kabel. Pokud pracuji na PC a někdo zapne TV, na pár sekund vypadne na PC obraz a zazní zvuk, jako když se připojí nějaké zařízení (např. USB disk). Zkoušel jsem zapojit kabel do televize do obou možných HDMI vstupů. U staršího typu TV tento problém nebyl. Momentálně mám Smart TV Samsung UE50NU7022.Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Rada je jediná, zvykni si na to. Rozdíl je nejspíš v tom, že u nové TV je stand-by režim důkladnější, než u staré. U staré pravděpodobně HDMI zůstávalo aktivní, kdežto u nové se úplně vypne. Proto na zapnutí TV počítač reaguje jako na připojení kabelu.

Mám to taky. Dal jsem si k PC HDMI se spojkou a po většinu času mám rozpojeno. Jednině když chci pustit na TV něco z PC tak spojím a naběhne 2 monitor .

To je přirozené. TV se chová jako monitor, HDMI komunikuje obousměrně a vyjedná si s PC informace o typu, rozlišení a podobně. Počítač tedy reaguje, rozpozná připojení nového zařízení a přepne se do režimu s více monitory...

Moc děkuji za odpovědi. Sice problém zůstává, ale aspoň díky vám vím proč a nebudu zbytečně hledat příčinu