Obraz z kamery přímo do monitoru přes VGA

Zdravím,google nepomohl, zkouším to tady.je nějaká kamera s rozlišením 1280x1024 která by se dala napojit bez PC přímo na monitor s VGA. Nebo přes nějaký obyč. převaděč spojitosti. Stačí černobílá s 1obr. /sMělo by to sloužit jako pohodlnější alternativa k pořízení dalekohledu v hodnotě cca 1500,- k pozorovaní objektu 50x50 cm na vzdálenost 10 - 25mDěkuji za připadnou odpověď

Odpovědi na otázku

Asi se to aji někdy vyrábělo: http://www.softcom.cz/eshop/xtendlan-bar-kamera... Klasickou kameru bys taky mohl využít, ale převodníky video-VGA jsou dost drahý: https://www.srovnanicen.cz/q/bnc%20VGA%20prevodnik/

VGA je mrtvý standard, dnes se prodávají kamery s HDMI výstupem, stačí zagooglit. Problém je ale v požadované ceně a navíc bude potřeba slušný teleobjektiv a ten taky něco stojí.Na AD převodník zapomeň, tam by nebylo požadované rozlišení.

trvat na tom že kamera ta musí stát 1500 a má mít VGA výstup dost zužuje výběr (až na nulu) - myslím že nic takovýho není.Za tuhle cenu je řešením koupit nějakou obyč PAL analog kamerku (třeba v bazaru) a obraz pak zobrazit na jakýkoliv TV přes video vstup (Scart, cinch atp.).Za necelejch 600 se dá z číny objednat wifi kamerka s IR přísvitem, obraz se pak zobrazí na mobilu nebo tabletu. Rozlišení 1280x800, obraz super i v noci. Funguje.http://eud.dx.com/product/jooan-a5-720p-hd-...

Chtěli jsme to vyzkoušet na střelnici na pozorování zásahů v terči, zůstane tedy u osvědčeného dalekohledu. Děkuji za odpovědi

To je zajimavy ucel. Reseni to ma mnoho, ale fakt ne za 1500Kc. Stalo by to bohuzel minimalne 4-5x vic, at uz to ma byt udelane jakkoli.

Funguje? Tobě možná k jinému účelu ano, ale obávám, se, že se očekává, že terč 50x50cm +- zaplní celou obrazovku, ale na 25 metrů s tímto objektivem bude půlmetrový terč jenom malý čtvereček uprostřed obrazu.

To je dalsi zajimavy aspekt tehle veci. Pokud se nema cena eskalovat presprilis, reseni by muselo obsahovat umisteni kamery v obrnenem boxu nekde pobliz terce a prenos obrazu zpet na palebnou caru (drat/bezdrat). V opacnem pripade jsou naroky na optiku znacne a to se projevi dost dramaticky na cene reseni.

Tak jiste levna kamera musi byt u terce, to jinak nejde... Teleobjektiv na kamere je jaksi kontraproduktivni a abytecnej.. Nejlevnejsi reseni je proste nejaka IP dratova nebo wifi kamerka umistena samozrejme 2m od terce nekde na zemi v plechovem boxiku s plexi krytim. Pokud je to venkovni strelnice tak ve vyhrivanem boxiku.Zobrazovani se pak muze resit jiz zminenym VGA monitorem ke kterem se pripoji vybehove PC klidne i s Pentiem 4 ktere se da sehnat v podstate zadarmo.